Londonas mērs Džonsons saglabā amatu 0

Londonas mēram Borisam Džonsonam (attēlā) izdevies saglabāt savu amatu pēc 3.maijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām, lai gan Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona vadītā Konservatīvo partija tajās cietusi sakāvi, zaudējot lielu skaitu deputātu vietu un varu virknē municipalitāšu.

Reklāma
Reklāma
Kārlis Streips: “Ārprāts. Vienkārši ārprāts. Citu vārdu es nespēju atrast”
Kokteilis
Vislabākās un vissliktākās mājsaimnieces pēc zodiaka zīmes: kura medaļa pienākas tev? 1.vietas ieguvēju ir viegli nojaust…
Kokteilis
Karjera izaugsme vai harmoniskas attiecības? Noskaidro, ko numerologi tev sola un kam liek pievērst uzmanību šogad, balstoties uz dzimšanas gada pēdējo ciparu
Lasīt citas ziņas

Džonsons, kas pēdējā laikā gan zināmā mērā distancējies no savas Konservatīvo partijas, ieguvis 51,5%, bet viņa tuvākais sāncensis, leiboristu kandidāts Kens Livingstons – tikai 48,5% balsu.

Tiesa gan, nedz Džonsons, nedz Livingstons sākotnēji nebija ieguvuši 50% balsu, kas nepieciešami absolūtai uzvarai – viņus par vēlamākajiem no visiem pretendentiem bija izraudzījušies attiecīgi 44% un 40,3% balsotāju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādos gadījumos uzvarētājs tiek izraudzīts, saskaitot arī tās balsis, ko vēlētāji atdevuši par “otro vēlamāko kandidātu”, un šie rezultāti izrādījās labvēlīgāki Džonsonam.

Līdz ar to pašreizējais mērs, ko londonieši mēdz saukt vienkārši par Borisu, paliks amatā arī šovasar gaidāmo Londonas olimpisko spēļu laikā. “Pēc 84 dienām Londona uzņems pie sevis pasauli,” Džonsons paziņoja, kolīdz kļuva zināms, ka viņš uzvarējis.

Savukārt Livingstons, kas kļuva par pirmo Londonas mēru 2000.gadā, kad tika iedibināts šis amats, un atradās tajā līdz pat 2008.gadam, pēc zaudējuma paziņojis, ka aizies no lielās politikas.

Džonsona uzvara torijiem varētu kļūt par zināmu atvieglojumu uz kopējā zaudējumu fona. Mediji arī atzīmē, ka “Džonsons apliecinājis sevi kā reālāko pretendentu, kas varētu pārņemt no Kemerona Konservatīvo partijas vadību”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.