Foto – Juris Kalniņš

Londonā nokārtos dokumentus 0

Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers un viņa palīgi vakar devās uz Londonu, lai šodien pabeigtu mūsu komandas akreditēšanas procedūru, nokārtotu nepieciešamās formalitātes un nodrošinātu sportistiem iespēju netraucēti ierasties olimpiskajā ciematā katram nepieciešamajā laikā.

Reklāma
Reklāma

 

DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 152
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Cerams, ka Tikmera kungs pēc šīs procedūras varēs sacīt tāpat kā Mirttante – man visi dokumenti kārtībā! Iemetīsim arī mēs aci šajos dokumentos.

 

Rekords vēl pieaug

“LA” jau ziņots, kādēļ no 46 delegācijā oficiāli iekļautajiem sportistiem Londonā startēs tikai 45. Pats cienījamākais no viņiem neapšaubāmi ir Afanasijs Kuzmins, kurš martā nosvinēja savu 65. dzimšanas dienu un ātršaušanā ar mazkalibra pistoli 25 m distancē piedalīsies jau devītajās olimpiskajās spēlēs. 1988. gadā Seulā viņš kļuva par olimpisko čempionu un četrus gadus vēlāk Barselonā ieguva Latvijai pirmo medaļu olimpiskajās spēlēs pēc valsts neatkarības atjaunošanas – sudrabu. Pirms un pēc tam Kuzmins startēja Monreālā (ceturtā vieta), Maskavā (sestā), Atlantā (desmitā), Sidnejā (astotā), Atēnās (14. v.) un Pekinā (13. v.). Tomēr olimpiskā stāža ziņā Kuzmins nebūs rekordists Londonā, jo viņa vienaudzis Īens Millars no Kanādas jātnieku sacensībās startēs jau desmitajās spēlēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ielūkojoties olimpiešu radurakstos, redzam, ka pieciem līdzi uz Londonu dosies viņu tēvi, jo ir arī šo sportistu treneri. Savām meitām palīdzēs Māris Grīva un Gints Palameiks, dēliem – Aivars Rumbenieks, Romualds Jurkevičs un Genādijs Samoilovs. Sportistu dzimšanas apliecības vēstī, ka 20 no viņiem pasaulē nākuši Rīgā, pieci – Valmierā, pa trim – Liepājā un Ventspilī, pa diviem – Daugavpilī, Smiltenē un Valkā, pārējie – Vietalvā, Salaspilī, Rēzeknē, Varakļānos, Krāslavā, Tukumā, Gulbenē un Dobelē.

Būtu interesanti uzzināt arī, ko par mūsu delegāciju un tās izredzēm Londonā teiktu astrologi. Deviņi sportisti dzimuši Auna zīmē, pa astoņiem – Vērša un Skorpiona, četri – Dvīņu zīmē, vēl pa trim Lauvām, Ūdensvīriem, Strēlniekiem un Zivīm, pa divām Jaunavām un Mežāžiem un viens Vēzis. Kur tad Svari? Neviena paša.

Pati prāvākā ir vieglatlētu komanda – 22 dalībnieki, tostarp deviņi Latvijas rekordisti un pasaules junioru rekordists. Poļina Jeļizarova aizvakar Francijas mazpilsētā Sotevilā savu pirms mēneša Valmierā sasniegto rekordu 3000 m šķēršļu skrējienā uzlaboja vēl par 0,82 sekundēm, un tagad tas ir 9:32,71. Poļina mūsu sportistu delegācijā ir gan vismazākā (1,55 m), gan arī vieglākā (46 kg). Pretējos polos – pludmales volejbolists Ruslans Sorokins (1,96 m) un lodes grūdējs Māris Urtāns (123 kg).

 

Bez aklimatizācijas

Delegācija uz Londonu dosies nebūt ne kopsolī. Daži plāno tur ierasties nedēļu, citi – tikai pāris dienas pirms sava starta. Atšķirībā no visām piecām olimpiskajām spēlēm kopš 1992. gada šajās nav nepieciešama aklimatizācija, jo laika ap­stākļi Londonā neko daudz neatšķiras no mūsējiem, tikai pulksteņa rādītāji jāpabīda divas stundas atpakaļ. Tādēļ atklāšanas parādē 27. jūlijā, kurā spēļu rīkotāji noteikuši Latvijas delegācijas kolonnā soļot 50 personām, nāksies piedalīties ne tikai sportistiem, bet arī viņu treneriem, mediķiem un citiem palīgiem. Taču tā noticis jau iepriekšējās spēlēs, turklāt ne tikai mūsu delegācijā vien, jo parādes tērpi pašūti visiem.

Reklāma
Reklāma

Latviešiem tos darina pašmāju firma “Irve”, ievērojot nacionālās krāsas ar zelta piesitienu. Dāmām būs sarkanas kleitas un baltas žaketes, kungiem – baltas bikses un sarkanas žaketes, katrs komplekts izmaksājis apmēram 250 latus. Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Nevarējām pasūtīt, teiksim, Armani vai Judaškina dizainus un tamlīdzīgas lietas, jo citādi būtu mīnusos. Mūsu finansiālās iespējas pēdējo trīs gadu laikā krietni samazinājušās, taču esam izvēlējušies labu variantu.”

Tērpi jau gatavi un publikai būšot apskatāmi 17. jūlijā Vērmanes dārzā, kur notiks olimpiskās komandas gara stiprināšanas un savstarpējās iepazīšanās pasākums. Bet apģērbu sportam un atpūtai Latvijas delegācijai dāvina Ķīnas firma “361º”. LOK prezidents: “Varam būt tikai priecīgi un pateicīgi par tādu dāvanu, jo viena delegācijas dalībnieka ietērpšana mums izmaksātu no 300 līdz 400 latiem, bet viņu ir apmēram simts.” Tērpus no Ķīnas otrdien Rīgā atveda kuģis, pilnu jūras konteineru.

 

Uzziņa

Līdzdalība olimpiskajās spēlēs

Devīto reizi: Afanasijs Kuzmins (šaušana).

Ceturto reizi: Jeļena Rubļevska un Deniss Čerkovskis (modernā pieccīņa).

Trešo reizi: Vadims Vasiļevskis (vieglatlētika).

Otro reizi: Aiga Grabuste, Ineta Radēviča, Sinta Ozoliņa-Kovala, Ainārs Kovals, Māris Urtāns, Igors Sokolovs, Igors Kazakevičs un Valērijs Žolnerovičs (vieglatlētika), Māris Štrombergs (BMX), Jevgeņijs Borodavko (džudo), Krists Straume (smaiļošana), Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš (pludmales volejbols).

Pirmo reizi: Anastasija Grigorjeva un Armands Zvirbulis (brīvā cīņa), Konstantīns Ovčiņņikovs (džudo), Matīss Burģis (galda teniss), Gabriela Ņikitina un Uvis Kalniņš (peldēšana), Ruslans Sorokins un Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols), Edžus Treimanis, Rihards Veide un Sandra Aleksējeva (BMX), Aleksejs Saramotins (šosejas riteņbraukšana), Aleksejs Rumjancevs (smaiļošana), Artūrs Plēsnieks (svarcelšana), Dmitrijs Trefilovs (vingrošana), Madara Palameika, Līna Mūze, Laura Ikauniece, Lauma Grīva, Poļina Jeļizarova, Dace Lina, Agnese Pastare, Zigismunds Sirmais, Mareks Ārents, Jānis Leitis, Dmitrijs Jurkevičs, Arnis Rumbenieks un Edgars Eriņš (vieglatlētika).

 

Latvieši vasaras olimpiskajās spēlēs pēc valsts neatkarības atjaunošanas

Gads Pilsēta Sportistu skaits Sporta veidu skaits Izcīnītās medaļas
(zelta, sudraba, bronzas)
1992. Barselona 34 14 0-2-1
1996. Atlanta 47 13 0-1-0
2000. Sidneja 45 13
1-1-1
2004. Atēnas 31 13
0-4-0
2008. Pekina 47 12
1-1-1
2012. Londona 45
13
?

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.