Sporta veids vienpatņiem 0
Pirms aptuveni 20 gadiem Latvijā bija palikuši vien daži loka šāvēji. Tagad situācija ir uzlabojusies un ir vairākas loka šaušanas bāzes – Babītē, Jaunpilī, Liepājā, Siguldā. “Pēc dabas esmu individuālists, un šis ir individuāls sporta veids. Man ļoti patīk. Nav vajadzīga komanda, esmu pats ar sevi. Vēl viens pluss ir tas, ka uz sacensībām varu doties kopā ar ģimeni. Man patīk, ka nav jābūt profesionālam sportistam, lai nodarbotos ar sev tīkamu nodarbi. Varu klīst pa mežu un šaudīties. Tā ir atpūta!” sajūsmu pauž Pēteris.
Pasaulē loka šaušana vispopulārākā ir Dienvidkorejā. Tur klubu esot vairāk nekā Latvijā loka šāvēju. Slovēnijā loka šaušana ir iekļauta pat skolu izglītības programmā.
Ja ir radusies interese par šo vēsturisko, graciozo nodarbi, sākumā ieteicams to izmēģināt, nevis uzreiz iegādāties inventāru, jo tas ir diezgan dārgs (lētākais loks maksā ap 100 eiro). Turklāt jāprot izvēlēties savam augumam piemērotāko, un te var palīdzēt trenera padoms.
Interesenti var pievienoties loka šāvēju klubam, kļūstot par tā biedriem. Iestājmaksa ir 50 eiro. “Pirms kāda laiciņa klubā bija aptuveni 200 cilvēku. Pagājušajā gadā mums atņēma ziemas bāzi Rīgā, tāpēc daļa interesentu pārstāja nodarboties ar loka šaušanu,” atklāj Pēteris un aicina loka šaušanas entuziastus stāties klubā.
***
* Šaut ar loku nav tik viegli, kā izskatās.
* Lai loka stiegrā neķertos pogas vai kabatas, ieteicams pieguļošs apģērbs.
* Lai precīzi mērķētu, jāspēj loku noturēt stabili. Tam savukārt vajadzīgi attīstīti muguras muskuļi un piemērots stiegras atvilciena spēks.
* Loka šaušana ir meditatīva nodarbe – iespējams pabūt ar sevi un dabu.
Mūsu konsultants
PĒTERIS GRIBULIS, loka šaušanas instruktors