Foto – Vivanta VOlkova

Logailas apdarināšana 1

Ja remontē dzīvokli un nomaina logus, jāveic siltumizolācija kārbai un jāapdarina robainās logu ailas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

“Koka konstrukcijas vēlams blīvēt ar organiskas izcelsmes materiāliem, piemēram, linu vai kaņepju pakulām un no iekšpuses noklāt ar RBB mastiku,” atgādina siltumfiziķis Harijs Tučs. Ja kārbas nostiprināšanai lietotas montāžas putas, kārbai apkārt aplīmē tvaika izolācijas lentes (tās parasti pielīmē jau pirms loga ievietošanas), aploka tās ap putām un piestiprina pie logailas. Ja lenti neizmanto, putas piegriež kārbas līmenī un pa perimetru nolīmē ar speciālu lenti vai nosmērē ar mastiku. No iekšpuses liek tvaiku izolējošu, bet no ārpuses atkarībā no ailas veida hidroizolējošu vai akrila pašizpletošos lenti.

Logus mainot, to vecās kārbas tiek izņemtas no logu ailas. Šajā procesā veidojas lieli robi apmetumā, kurus piemet ar ģipša vai cementa kaļķu javu. Loga ailas augšpusē apmetums nepieredzējušam remontētājam sagādās grūtības. Ģipša apmetums ir plastiskāks, un darbu būs vieglāk paveikt. Daži iesaka apmetuma javu ekonomēt un robos ielīmēt atbilstoša izmēra putuplasta gabalus vai nopūst ar montāžas putām, kuras pēc tam piegriež. Kad lielie robi izlīdzināti, ķeras pie ailas apdares.

Sausais apmetums


CITI ŠOBRĪD LASA

Loga ailu remontējot, vienkāršākais veids ir izmantot 12 mm biezās ģipškartona plāksnes. Tās jāizvēlas mitrumizturīgas (loksnes zaļajā krāsā), jo, siltajam gaisam kondensējoties pret vēso rūti, pie loga bieži būs paaugstināts ūdens tvaiku procents.

Moderniem pakešu logiem gar to iekšējo rāmja perimetru ir speciālas rievas, kurās ieslidina U veida montāžas profilus. “Ja speciālo rievu nav, pie loga kārbas ar sīkajām skrūvītēm, tā sauktajām blusām, pieskrūvē plastmasas vai metāla U veida logu profilus. Metāla profilā vieglāk ievietot sausā apmetuma plāksni. Pārdod arī profilus ar pašlīpošo lenti, kurus pie kārbas vienkārši piespiež. Ja plāksni ievieto taisni, tie labi funkcionē. Tomēr logailā plākšņu materiāls stāv slīpi. Reizēm, spēcīgāk plāksni atlokot, lipeklis neiztur un atlec,” stāsta profesionāls mēbeļu galdnieks un celtnieks praktiķis Āris Vilaus.

“Logailā zaļo ģipškartonu var līmēt ar montāžas līmi iekšdarbiem “Perlfix”, tomēr zem loksnes jābūt vismaz 15 mm biezam līmes pikucim vai arī ar masu jānoklāj visa aila. Ja, remontējot vecu loga ailu, nav tik daudz vietas, ģipškartona līmēšanai izmanto ģipša špakteli iekšdarbiem “Fugenfuller”. Loga rāmī iebīda sausā apmetuma U profilu un apmetumu uzklāj ar rievoto ķelli. Plāksni iebīda U profila rievā un piespiež pie sienas. Uz stūra pieskrūvē metāla apmetuma šinu un ailu špaktelē ar ģipša špakteli iekštelpām “Uniflott”,” iesaka “Knauf” produktu virzības menedžeris Baltijā Andris Vēciņš.

Jāatceras, ka sānu lokšņu augšējā mala parasti būs slīpa – daudzdzīvokļu mājā pie ārmalas vismaz par centimetru platāka. Augšējā mala būs vienādi slīpa uz abām pusēm. Sānu plāksnes piespiež ar koka līsti un atstāj nožūt. Augšējo plāksni, līdz tā nožūst, fiksē ar taisnu koka līsti, kuru pret palodzi atbalsta ar divām tievākām līstītēm. Tās ir pāris centimetru garākas un, nedaudz izliecoties, līsti atsperīgi notur.

Ja loga ailas aplīmē ar tapeti, var izlīdzēties ar pāris špakteļa kārtām. Ja vēlas krāsot, virsmai jābūt ideālai, un tas prasīs lielāku darbu.

Reklāma
Reklāma

Logailas apmešana


Apmetēja kvalifikācijas pārbaude ir logu un durvju ailu apmešana, kas laika ziņā paņem 25% no visas istabas apmešanas. Pie loga kārbas pa perimetru piestiprina pašlīpošās apmetēju vadulas. Tām komplektā ir pašlīpošā plēve, kas, aplīmēta ap rāmi, aizsargā to no nosmērēšanas. Gar ailas iekšējo stūri uz apmetuma pikām uzsēdina metāla apmetēju šinas. Ar ķelli ailu aizpilda ar ģipša vienkārtas apmetumu iekšdarbiem, piemēram, “Rotband”. To iejauc nedaudz biezāku, nekā liekot uz sienām, un izlīdzina ar apmetuma lineālu. Amatieriem iesaka vispirms sagatavot augšējo logailas daļu un tikai tad ķerties pie sāniem. Kad apmetums ir 30 minūtes žuvis, to mazgā ar mitru speciālo švammi. No masas izdalās smalkas ģipša daļiņas, kas kalpo par pamatu špakteļmasai. To izlīdzina, aiztaisot sīkākās šķirbiņas. Noņem aplīmēto plēvi, un logaila ir gatava krāsošanai vai tapešu līmēšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.