Foto – LETA

LNKC: dziesmu svētki pielīdzināmi valsts svētkiem, amatpersonām pienākums tos apmeklēt 0

Dziesmu svētki ir pielīdzināmi oficiālajiem valsts svētkiem, tāpēc augstākajām valsts amatpersonām un deputātiem ir pienākums apmeklēt svētku kulminācijas pasākumus, uzskata Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC), komentējot sabiedrības neizpratni par ielūgumiem Saeimas deputātiem.

Reklāma
Reklāma
Lielāko daļu ikdienā nemaz neēdam! 7 “superprodukti”, kas uzlabos figūru un paildzinās dzīvi
Iespēja sākt jaunu dzīvi: 7 valstis, kuras maksā milzu naudu, lai tikai kāds pārceltos dzīvot uz tām. Starp tām Itālija, Spānija…
Kokteilis
“Man tas bijis lauzts piecas reizes!” Lelde Ceriņa pirmo reizi atbild uz spekulācijām par viņas vizuālajām pārvērtībām
Lasīt citas ziņas

Centra direktore Dace Melbārde paziņojumā medijiem pirmdien skaidro, ka pēc savas misijas dziesmu un deju svētki ir pielīdzināji tādiem nozīmīgiem valsts svētkiem kā Latvijas Republikas proklamēšanas diena un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena.

“Līdz ar to mums ir stingra pārliecība, ka Valsts augstākajām amatpersonām, tostarp Saeimas deputātiem, ir pienākums piedalīties pasākumā, kas ir šo svētku kulminācijas brīdis. Sadarbībā ar Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienību esam aicinājuši amatpersonas, kas saņem ielūgumus, izvērtēt iespēju un piedalīties ziedojuma akcijā, rodot iespēju apvienībā esošajām ģimenēm apmeklēt svētku pasākumus,” saka centra vadītāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ažiotāža ap dziesmu svētku biļetām sākās sestdien, kad tās tika laistas tirdzniecībā. Pārdošanā bija 70% svētku biļešu.

Dziesmu svētku padome iepriekš lēmusi, ka 18% biļešu tiek rezervētas Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām kā dziesmu svētku procesa uzturētājām, kā arī latviešu diasporai sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību, bet 12% no biļešu skaita atvēlēti ielūgumiem.

Šajos 12% ietilpst 1588 biļetes pašvaldību pārstāvjiem, kultūras darba vadītājiem novados, 1199 – goda viesiem, virsdiriģentiem, horeogrāfiem, komponistiem, autoriem, 466 – valsts augstākajām amatpersonām, tostarp Valsts prezidentam, premjeram, Ministru kabinetam, Saeimas deputātiem, ārvalstu delegācijām, UNESCO pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka Saeimas deputātu vidū nav viennozīmīga viedokļa, kā rīkoties ar piešķirtajiem ielūgumiem, daļa apmaksās paši, citi izteikušos, ka ziedos, citi deklarē, ka tos neizmantos

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.