“LMT” Barselonā demonstrēs vairākas eksportam domātas izstrādes 0
“Latvijas Mobilais telefons” Barselonā notiekošajā izstādē “Mobile World Congress” paredzējis demonstrēt vairākas eksportam domātas izstrādes dažādām klientu grupām, vēstīts laikraksta “Latvijas Avīze” pielikumā “Latvijas Bizness”.
Operatoriem
Zvanu pārvaldnieks – izmaksu ziņā efektīvs, virtuāls mobilo sarunu centrāles risinājums, kas spēj pilnībā aizstāt tradicionālās fiksētās sarunu centrāles. Klientiem ir pieejama interneta sarunu pārvaldības platforma, kurā tie var paši saviem spēkiem pārvaldīt un konfigurēt pakalpojumu.
“LMT” mājas viedtelevīzija – darbojas mobilajā tīklā. Produkta eksporta potenciālu nodrošina mobilo operatoru interese izvērst savu pakalpojumu klāstu papildus tradicionālajiem balss un datu pakalpojumiem. «LMT» mājas viedtelevīzija ir 5G tehnoloģijai gatavs produkts.
Nominēta starptautiskajai nozares balvai “Global Mobile Awards 2019” (“GLOMO Awards”).
Digitālais ceļš
Šī projekta demonstrācija izstādē ietvers trīs virzienus: intelektuālo transporta platformu, viedo gājēju pāreju un 5G digitalizēto ceļu infrastruktūru.
Pirmais būs risinājums, kas balstīts uz mobilajiem tīkliem, īpaši ar 5G tehnoloģiju ieviešanu, un var padarīt transporta infrastruktūru daudz efektīvāku, ātrāku, drošāku un videi draudzīgāku.
Otrs risina gājēju pāreju problēmu. Ik gadu uz Eiropas ceļiem iet bojā 24 000 gājēju un riteņbraucēju, daudz negadījumu notiek tieši uz gājēju pārejām.
Tehnoloģija, izmantojot dažādu sensoru un mākslīgā intelekta risinājumus, spēj analizēt situāciju pie gājēju pārejas un vairākas sekundes agrāk brīdināt satiksmes dalībniekus. Sākotnējo risinājumu, kuru “LMT” ieplānojis integrēt digitālā ceļa infrastruktūrā, izveidojis uzņēmums “Bercman Technologies”.
Visbeidzot Latvijas uzņēmuma “WeAreDots” veidotā platforma “Fits” savāc un analizē dažādu ražotāju un dažādu tehnoloģiju sensoru datus neatkarīgi no to izmantotās platformas un tehnoloģiju standarta.
Bez tam, sadarbībā ar “HansaMatrix” “LMT” izstrādā jaunu pakalpojumu, kas izmantos dažādu sensoru mijiedarbību vides drošības uzlabošanai.
Dronu satiksmes vadība
“LMT” jau šobrīd kopā ar publiskā un privātā sektora partneriem strādā pie drošas dronu satiksmes vadības platformas izveides, kas ietver zema lidojuma augstuma komunikācijas tīklu, iedzīvotāju blīvuma informāciju, drona lidojuma trajektorijas kontroli, šķēršļu identificēšanas un izvairīšanās sistēmu, nepārtrauktu tūlītēja laika saziņu ar dronu.
Tāpat sadarbībā ar RTU speciālistiem izstrādāts drons, kas izmanto jaunākās un energoefektīvākās skaitļošanas metodes, audiovizuālos sensorus un mākslīgo intelektu liela apjoma datu savākšanai un apstrādei.
Tādējādi drona izmantotāji varēs nekavējoties iegūt vērtīgu informāciju, vēl dronam gaisā esot.