Publicitātes foto/pixabay.com

LM skaidro, vai 21. un 27. aprīlī ir saīsinātā darba diena 1

Labklājības ministrija (LM) izplatījusi skaidrojumu, vai 21. un 27. aprīlī var strādāt saīsināto darba dienu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

21. aprīlī ir īsā darba diena, saistībā ar to, ka tā ir 30. aprīļa pārceltā darba diena. Savukārt 27. aprīlī ir parasta darba diena un likuma normas par īsāku darba laiku nav piemērojamas, portālam “la.lv” skaidroja ministrijā.

30.aprīlis (pirmdiena) ir darbadiena, kas iekrīt starp svētku dienu un brīvdienu, un no valsts budžeta finansējamās institūcijās, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, tiek pārcelta uz sestdienu, – 21.aprīli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1.maijs ir noteikts par svētku dienu – Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena.

Darba likums noteic, ka pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja nav cita vienošanās ar darba devēju.

Pārceltā darba diena -30.aprīlis ir pirms svētku dienas – 1.maija. Ja 30.aprīļa darba diena netiktu pārcelta, tad tās ilgums būtu saīsināms par vienu stundu.

Kā norāda LM, darba dienu pārcelšanai nebūtu jāierobežo arī darbinieka tiesības izmantot ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Piemēram, ja darbiniekam 30.aprīlī ir ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma diena un atvaļinājums sākas pēc 21.aprīļa, tad šim darbiniekam 21.aprīlis ir brīvdiena (pārceltā atvaļinājuma diena).

Attiecībā uz samaksu, atbilstoši Darba likumam par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamo samaksu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā. Šajā gadījumā darbiniekam ir vidējā izpeļņa ir aprēķināma un izmaksājama par tik darba dienām, cik iekrīt atvaļinājuma laikā. Līdz ar to, piemēram, ja darbiniekam ir noteikta piecu dienu darba nedēļa (no pirmdienas līdz piektdienai) un viņš izmanto divas kalendāra nedēļas ilgu ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu no 9.līdz 22.aprīlim, tad darba devējam būs jāizmaksā atlīdzība par 11 darba dienām, kas iekrīt atvaļinājuma laikā.

Reklāma
Reklāma

Likums paredz, ka ikgadējais atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums tiek pagarināts par svētku dienu skaitu.

LASI PLAŠĀK ARĪ PAR SAMAKSU

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.