Līzekļi veselai ādai, skaistiem matiem 0

“Pastāstiet, lūdzu, par šampūniem un kondicionieriem! Tagad to klāsts ir neizmērojams: zīdainiem matiem, matu spīdumam, ar gaismu atstarojošu efektu utt. Kas īsti tajos ir? Un vai kāda no sastāvdaļām nav kaitīga galvas ādai?”
 Vita Limbažos

Reklāma
Reklāma

 

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Veikalu piedāvājumā tiešām ir milzīgs klāsts šampūnu, kondicionieru, balzamu, masku, serumu un citu kopšanas līdzekļu atkarībā no matu īpatnībām, krāsas, garuma, mazgāšanas biežuma, attīrīšanas intensitātes un citiem parametriem. Un patiesi nevar saprast, ko izvēlēties, jo reizēm šķiet, ka pēc apraksta der vairāki līdzekļi, lai gan cerētais efekts no tiem ar laiku pat mazinās.

Skaistumkopšanas salona “Bbbinnija” friziermeistare Ingūna Mieze matu kopšanas līdzekļus iedala trīs būtiskākajās grupās: veikalos, frizieru salonos un aptiekās nopērkamajos.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Veikalu preču ražošanā bieži izmanto ļoti dažādas ķīmiskās vielas, arī parabēnus un silikonu. Tas matus nogludina, taču vēlāk pārsātina, un mati kļūst trausli.

 

Veikalu preces ir paredzētas plašam patēriņam, galvenokārt piemērotas cilvēkiem ar veselu galvas ādu, un tās ir krietni lētākas, tāpēc arī pieejamākas. Diemžēl to ražošanā bieži izmanto ļoti dažādas ķīmiskās vielas, arī parabēnus un silikonu, kas paretam un nelielā daudzumā neskādē, taču ilgākā laikā rada iespaidu, ka šampūns ir kļuvis nekvalitatīvs, neefektīvs. Piemēram, silikons matus nogludina, taču vēlāk pārsātina, un mati kļūst trausli.

Frizētavās izmanto nedaudz dārgākus šampūnus ar krietni labākus sastāvu, kaut gan arī tos nav iespējams izgatavot pavisam bez ķīmiskām vielām. Taču, matu kopšanas produkciju uzticot friziermeistariem, ražotājs paļaujas uz profesionāļu zināšanām un piemērotākā līdzekļa izvēli, kas garantē labāku rezultātu.

Aptiekās var iegādāties šampūnus, kuru sastāvā ir ārstnieciskas vielas. Tiem ir visintensīvākā iedarbība, tāpēc jālieto tikai vajadzības gadījumā.

Svarīgākais ir izvēlēties matu tipam – normāliem, sausiem, taukainiem – atbilstošus kopšanas līdzekļus. Šaubu gadījumā jākonsultējas ar friziermeistaru, jo tad būs arī skaidrs, kas vēl nepieciešams, izņemot, protams, šampūnu, balzamu un matu masku. Savukārt līdzekļi īsiem, gariem vai lokainiem matiem ir tikai mārketinga triks, jo, piemēram, sprogotie parasti ir sausi, tādēļ tiem nepieciešams tāds pats šampūns, ko lieto arī sausiem taisniem matiem. Tiesa, ja mazgāšanas līdzeklis paredzēts balinātiem matiem, tātad tajā ir jābūt vielām, kas aizkavē dzeltenā toņa rašanos.

Mazgājot matus, šampūna uzdevums ir tos attīrīt no sebuma, kas rada eļļaino spīdumu, jo pievelk netīrumus, toties pasargā no izžūšanas un apkārtējās vides nelabvēlīgajiem faktoriem. Tomēr I. Mieze norāda, ka šampūna putošanās nebūt neliecina par tā spējām matus pienācīgi attīrīt. Plašam patēriņam paredzētais putojošais šampūns lielākoties mūs informē, ka satur īpaši daudz ķīmisko vielu. Izmantojot salonos nopērkamos, var ievērot atšķirību – putošanās ir neliela, taču mati ir viegli mazgājami, izķemmējami un, pats būtiskākais, veselīgi un tīri.

Reklāma
Reklāma

 

Šampūns un balzams divi vienā ieteicami tikai ceļojumos.

 

Šampūns un balzams divi vienā ieteicami tikai ceļojumos, lai varētu iztikt ar vienu pudeli, jo ilgstoši nav iespējams saglabāt vēlamo efektu. Patiesībā šeit apvienoti divi līdzekļi ar pretēju iedarbību – šampūns tīrot atver mata zvīņas, bet balzams to nogludina un zvīņas aizver, un tas notiek vienlaikus. Līdz ar to ieguvuma nav.

Neviens rūpnieciski ražotais matu kopšanas līdzeklis nav izgatavojams bez ķīmiskām vielām. Taču tās nedrīkst būt toksiskas un tādā koncentrācijā, ka kairina ādu vai acis. Vairāk ķīmisko vielu ir ļoti smaržīgos, krāsainos un perlamutra šampūnos.

Sintētisko vielu nav tikai tajos matu kopšanas līdzekļos, ko katrs var pagatavot mājās no pārtikas produktiem: olām, medus, rūgušpiena, olīveļļas, dažādiem zāļu uzlējumiem. Taču, lai būtu jēga, nepieciešams arī pareizi tos lietot.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.