Foto: Anda Krauze, fotografēts salonā-darbnīcā Studija Naturals

Lins allaž modē. Kā to iesaka valkāt tekstilmāksliniece Kaugure 1

Lina audums ir gadsimtos pārbaudīta vērtība. Tas ir izturīgs un cilvēkam draudzīgs, veselīgs materiāls, ko izmanto itin plaši – darina apģērbus, sākot no blūzēm un beidzot ar kleitām un mēteļiem, kā arī aksesuārus un interjera priekšmetus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Gan pilīs, gan būdiņās

Lini ir sens un plaši izplatīts kultūraugs, ko cilvēce pazīst jau vairākus gadu tūkstošus. Sākumā apģērbs no linu šķiedrām austa auduma bija augstdzimušo privilēģija, vēlāk darinājumi no šā dabiskā materiāla kļuva pieejami plašākam cilvēku lokam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietotāji novērtēja liniem piemītošās īpašības – to, ka no šīs šķiedras darināts audums ir gaisa caurlaidīgs, izturīgs pret nodilumu, neizstaipās, vasarā šajā apģērbā ir vēsi, tas nesviedrē. Tam piemīt arī dziednieciska iedarbība. Slimniekam, guļot lina palagos, nerodas izgulējumi, ar lina audeklu pārsieta brūce ātrāk sadzīst, bet lina autiņos ievīstītam zīdainim neiekaist āda. Šo un vēl citu iemeslu dēļ aizvadītajos gadsimtos daudzi dziednieki, tostarp persiešu zinātnieks un ārsts Avicenna, ko bija iesaukuši par prinču dakterētāju, ārstēšanā izmantoja gan lina audeklu, gan linsēklas. Linu šķiedras antibakteriālās īpašības novērtē arī mūsdienu medicīna, piemēram, ķirurgi savā praksē izmanto lina vati.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.