Līna Mūze pēc atgriešanās no Tallinas: Latvieši vēl nesaprot, kas īsti notiek 3
Atbildīga attieksme pret apkārtējiem no A līdz Z – ar tādu noskaņojumu pēc atgriešanās no treniņu nometnes Tallinā mājas karantīnā sevi noslēguši škēpmetēji Līna Mūze un Zigismunds Sirmais. Abi gatavojas olimpiskajai sezonai, Līnai kvalifikācijas normatīvs jau izpildīts.
“Tallinā trenējāmies no 6. – 16. martam, nometne bija plānota vēl desmit dienas, bet nolēmām, ka labāk būt savā mītnes zemē, ja nu nepieciešama ārstu palīdzība. Prioritāte tad vienmēr ir valsts piederīgie un tikai tad ārzemnieki. Treneris Kimmo Kinnunens devās uz Somiju,” “LA” sacīja Līna Mūze. “Nav nekādu simptomu, kas liecinātu, ka esmu inficējusies ar Covid-19, taču nevar izslēgt iespēju, ka esmu pārnēsātājs, tādēļ, domājot par līdzcilvēku veselību un nesaslimšanu, divas nedēļas pavadīsim mājas karantīnā. Ja nepieciešams – arī ilgāk.”
Viņa ir apņēmības pilna treniņu procesu turpināt mājās, strādājot pie dziļo muskuļu nostiprināšanas un veicot vingrinājumus ar savu svaru. Viņi neplāno doties ārā, lai mežā skrietu krosus, norādot, ka jāizslēdz kaut minimāla iespēja nonākt kontaktā ar kādu cilvēku. “Galvenais ir būt atbildīgiem, nepieļaut citu valstu kļūdas. Piemēram, Igaunijā sestdien paziņoja par karantīnu un slēdza pilnīgi visas sporta manēžas un klubus. Uz ielām nebija sastopams neviens cilvēks.
sprieda 27 gadus vecā šķēpmetēja.
Par pārtikas trūkumu viņi nesūdzoties – daļu sarūpējuši atbalstītāji, paši jau iepriekš iepirkušies Igaunijā, turklāt vajadzības gadījumā izpalīdzēs draugi, tāpat ir iespējas pasūtīt internetā.
“Ļoti gribētu, lai arī līdzcilvēki seko mūsu piemēram. Šīs 14 dienas neko neizmainīs (cilvēka dzīvē). Es gatavojoties četrgades lielākajam startam, nevaru izpildīt treniņu programmu, tomēr apzinos, ka otra cilvēka veselība ir svarīgāka par olimpiskajām spēlēm.
vēlreiz uzsvēra Līna Mūze.
Viņa tic, ka šovasar plānotās Tokijas olimpiskās spēles notiks: “Ja šaubītos, tad šodien mājās netaisītu divus treniņus. Šobrīd noteikti nevajag domāt, ka nebūs, jo, ja pateiks, ka notiks un nebūsi izdarījis maksimālo, varēsi kost sev pirkstos. Negribu būt tādā situācijā. Ticu labajam un pozitīvajam, ka mēs, cilvēki, esam atbildīgi un varam nokontrolēt slimību, jo neviens cits to nevar ātrāk samazināt kā mēs paši, ievērojot valsts radītos noteikumus.”