Foto – Shutterstock

Līmēt teipu pašam? 0

“Strādāju fizisku darbu, tāpēc mokos ar pleca sāpēm. Esmu dzirdējis, ka šādā situācijā labi palīdz teips. To nopirkt nav problēmu, un internetā atradu arī pamācību, kā teips jālīmē. Vai drīkst sekot līdzi interneta pamācībām, vai arī varu izdarīt tikai sliktāk, neprofesionāli uzlīmējot sev teipu?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Tamlīdzīgos gadījumos tomēr vajadzētu doties pie kvalificēta speciālista, kurš teipošanu ir apguvis speciālos kursos un praktizē ikdienā,” atbild Kluba 4 fizioterapeits Jānis Lācis. “Citādi var panākt pretēju efektu: sāpes paasināsies, un pastiprināsies hroniskais process. Nepareizi uzlikts teips var izraisīt pat lielu tūsku, turklāt teipošana var nebūt tik efektīva.”

Pavirši uzmetot skatienu reklāmai un pašam teipam, tiešām šķiet, ka pats varētu gluži labi uzlikt, jo teips izskatās pēc vienkāršas līmlentes (plākstera). Kas gan tur tik grūts?! Tomēr arī paši mediķi teipošanas pamatus mācās kursos, kaut gan ir apguvuši anatomiju un fizioloģiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl kāds svarīgs aspekts: apkārt pleca locītavai ir daudz dažādu muskuļu, un katrs no tiem ietekmē locītavu. Šo muskuļu stāvokli pirms teipa uzlikšanas speciālists novērtē individuāli.

Būtiski ir izprast, ka uzlīmētais teips iedarbojas uz ādas elasticitāti, tālāk jau uz dažādiem receptoriem muskuļos un to apvalkos, tādējādi mainot muskuļu tonusu, locītavas stāvokli, mazinot sāpes. Ar teipu var iedarboties arī uz asiņu un limfas cirkulāciju, mazinot tūsku. Atkarībā no tā, vai stāvoklis ir akūts, vai vērojama tūska un iekaisums, vai tā tomēr ir hroniska muskuļu pārslodze, atšķirsies arī teipošana. Teips ir ļoti elastīgs, tādēļ, lai attiecīgajai problēmzonai varētu efektīvi palīdzēt, līmējot jāizvēlas pareizs tā iestiepums.

Jāatceras, ka teips ir tikai palīglīdzeklis. Ilgtermiņā pacientam vajadzīgas pareizi dozētas fiziskās aktivitātes, kā arī stiepšanās, spēka vingrojumi, lai tādējādi nodrošinātu labu pašsajūtu un veselību.

Bet, ja problēma ir hroniska un teipošana labi palīdz, var atnākt pie fizioterapeita kopā ar kādu tuvinieku, kuram speciālists ierādīs, kā pareizi uzlīmēt teipu, jo pašam noteipot plecu būs grūtāk nekā, piemēram, ceļgalu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.