Likums ir tāds, kāds tas ir. “Mežos iet bojā koki, bet īpašnieki neko nevar darīt…” 0
Katram meža īpašniekam vajadzētu regulāri apsekot savas mežaudzes un vērot, kas tajās notiek, vai mežs ir vesels, vai tajā nav ieviesušies kaitēkļi, kuru dēļ drīkstētu izcirst bojātās mežaudzes. Šādu padomu TV24 raidījumā “Saimnieks. Zeme. Valsts” deva Lelda Pamovska, Zemkopības ministrijas Meža departamenta vecākā eksperte saistībā ar mizgrauža izplatību egļu mežos.
Pamovska norāda, ka šobrīd Valsts Meža dienests ir iegādājies jaunas ierīces, kas nodod speciālistiem attālinātos datus ar norādēm par iespējami bojātiem mežu reģioniem, un meža īpašnieks no dienesta nākotnē varētu pat saņemt informāciju, kas notiek viņa egļu mežā, proti, iespējams, tā ir jāizcērt, kamēr vēl tai saglabājusies kāda vērtība.
“Ja runājam par mežaudzēm, kurās jebkāds darbs aizsardzības nolūkos ir aizliegts, proti, nedrīkst aizvākt no mež nokaltušos kokus, tad tieši šā iemesla dēļ notiek diskusijas gan ar Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju, gan ekspertiem, lai atrastu iespēju un risinājumu, ko varētu atļaut meža īpašniekam darīt situācijā, kad viņa mežā ieviesies mizgrauzis,” situāciju skaidro speciāliste.
Viņa norāda, ka arī ministrs piekritis faktam, ka “dabu vajag sargāt saimniekojot”.