Ministrijai jānosaka kritēriji, pēc kādiem valsts iepirks medicīnas pakalpojumus valsts, pašvaldību un privātajās ārstniecības iestādēs.
Ministrijai jānosaka kritēriji, pēc kādiem valsts iepirks medicīnas pakalpojumus valsts, pašvaldību un privātajās ārstniecības iestādēs.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Likumprojektu ātri sadiedza? Čakša: Tas bija ierēdniecisks misēklis 0

Veselības ministrijas (VM) izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Veselības aprūpes finansēšanas likuma pārejas noteikumi paredz, ka Ministru kabinets līdz šā gada 1. augustam izstrādā un iesniedz Saeimai likumprojektu par kritērijiem veselības aprūpes pakalpojuma iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā un par kritērijiem, pēc kādiem var tikt pieņemts lēmums slēgt līgumu par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu.

Kā “Latvijas Avīze” vēstīja publikācijā “Ministrija nespēj uzrakstīt likumprojektu” (“LA”, 16. augusts), ministrija lūdza valdībai pagarināt iesniegšanas termiņu līdz 2019. gada 1. septembrim, taču valdība to atteica, jo, kā paskaidroja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars, koalīcija tam neesot piekritusi. Koalīcija un valdība atteicās pagarināt vēl par gadu medicīnas pakalpojumu iepirkšanas kritēriju termiņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča “LA” teica, ka vēlējusies Veselības ministrijā noskaidrot, kāds iemesls ir kavējumam, taču nekādu skaidrojumu līdz tam brīdim nebija saņēmusi. A. Barča norādīja, ka līdz 2019. gada 1. janvārim šiem kritērijiem ir jābūt pieņemtiem un ka viņa neredzot iemeslu, kāpēc ministrija nevar izpildīt likumā noteikto prasību. “Tā tomēr ir veselības ministres atbildība. Diemžēl gan ministrijā, gan Nacionālajā veselības dienestā daudzi pieredzes bagāti ierēdņi tika pārcelti uz citām iestādēm vai aizgāja projām pavisam. Par slikto darba kvalitāti liecināja arī Saeimā iesniegtais ministrijas izstrādātais Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts,” teica A. Barča un piebilda, ka darbs ir jāizdara un likumprojekts ir jāizstrādā nekavējoties.

Kritiku veselības ministrei pagājšnedēļ veltīja arī opozīcijas deputāts, A. Barčas vadītās komisijas pārstāvis Andrejs Klementjevs, norādot, ka kritēriju neieviešana ir ne tikai likuma pārkāpums, bet arī var veicināt nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Pirms nedēļas Veselības ministrija “Latvijas Avīzei” nespēja sniegt viedokli par iemesliem, kas kavējuši likumā noteiktā uzdevuma izpildi. Bet vakar ministre A. Čakša aģentūrai LETA apgalvojusi, ka ministrija neesot lūgusi likumprojekta izstrādi pagarināt par gadu. “Tas bija ierēdniecisks misēklis, kas patlaban ir atrisināts,” teica ministre, piebilstot, ka ministrija minēto likumprojektu ir izstrādājusi un tas, ticamākais, nākamnedēļ tiks iesniegts izskatīšanai valdībā. “Paši kritēriji jau ir izstrādāti un apstiprināti. Tie paredz nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kvalitāti, izmaksu efektivitāti, kā arī vērtēšanu pēc resursu pieejamības,” informēja veselības ministre. Tāpat viņa norādīja, ka tuvākajās nedēļas Nacionālās veselības dienests sāks skaidrojošo darbu par gaidāmajām izmaiņām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.