Foto: Evija Trifanova/LETA

Likumlēmēji šobrīd aizbildinās ar krīzi, pieņemot drastiskus lēmumus. Eksperts pierāda, ka šobrīd situācija ir būtiski labāka nekā “dižķibeles” laikā 93

Šodien valdība plāno skatīt valsts budžeta projektu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamajā gadā plānoti 15,081 miljarda eiro apmērā, savukārt izdevumi – 17,093 miljardu eiro apmērā, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais un izskatīšanai valdībā iesniegtais likumprojekts par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam.

Salīdzinot ar 2024.gada budžetu, 2025.gadā plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 583,2 miljoniem eiro lielāki. Savukārt valsts budžeta izdevumi 2025.gadā paredzēti par 876,5 miljoniem eiro lielāki nekā 2024.gada valsts budžeta likumā. Pamatbudžetā plānotie ieņēmumi veido 10,2 miljardus, bet izdevumi 12,7 miljardus eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi plānoti 5,2 miljardu eiro, bet izdevumi 4,7 miljardu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par galveno valsts prioritāti noteikta valsts iekšējā un ārējā drošība.

Pēdējā laikā no valdības pārstāvjiem nereti dzirdam krīzes piesaukšanu, kā dēļ dažādās jomās esam bijuši spiesti samazināt izdevumus. Bet vai tiešām situācija izskatās tik slikti? Daļēja atbilde uz šo jautājumu rodama LDDK finanšu un nodokļu eksperta, datu pētnieka Jāņa Hermaņa vienkāršā tabulā, ko viņš publicējis soctīklā “X”.

Tabulā Jānis salīdzina svarīgus rādītājus “dižķibeles” laikā un šobrīd:

Kā redzams, visās minētajās pozīcijās šobrīd situācija ir labāka. Nozīmīgi palielinājušies izdevumi aizsardzībai, kas redzams citā eksperta pievienotā tabulā:

Eksperts, vaicāts par valsts parāda apjomu, norāda, ka pirms “dižķibeles” valsts parāds bija 10% /IKP. Kad sākās aizņemšanās programma, Valūtas fonds toreiz prognozēja, ka parāds uzkāps līdz 60-70%/IKP, bet Latvijai izdevās to nostabilizēt robežās starp 40…50%/IKP.

Arī daži komentētāju viedokļi ir uzmanības vērti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.