Likteņdārza Piemiņas nams 0
Atbalstot Likteņdārza izveidi, pasta nodaļā iegādājos ziedojuma zīmi. Šo ziedojumu veltīju sava tēva piemiņai, minēju arī viņa vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus. Gribu iemūžināt arī mātes brāļu piemiņu, kuru atdusas vietas nav zināmas. Iepriekš solīja, ka represēto latviešu vārdi tiks ierakstīti īpašā piemiņas sienā.
Tagad runā par bruģakmeņiem, kuros var iegravēt savu vai savu piederīgo vārdus. Vai arī represijās cietušo vārdi tiks iecirsti bruģakmeņos? Tāda attieksme mani sāpinātu. Ārija Beņķe Babītes novadā
Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa paskaidroja, ka ziedojumu zīmes un bruģakmeņi ir divi dažādi ziedojumu veidi. Ziedojot piecus latus par vienu bruģakmeni, tiek atbalstīta Likteņdārza Ābeļu alejas ceļa izveide. Tam nepieciešami vairāk nekā 113 000 pelēki no Latvijas laukakmeņiem zāģēti bruģakmeņi. Uz to virsmām tiks iegravēti to cilvēku vārdi, kas iesaistīsies Likteņdārza draugu alejas akcijā. Alejas izbūve sāksies, kad būs sagatavoti pirmie 5000 bruģakmeņi.
Likteņdārzu var atbalstīt, arī iegādājoties ziedojumu zīmes. Katrai zīmei ir savs unikālais numurs. Kokneses fonda mājaslapā sadaļā “Atbalstītāji” tiek publicēts to privātpersonu un uzņēmumu saraksts, kas palīdzējuši Likteņdārza tapšanā, iegādājoties ziedojumu zīmes. Pārliecinājos, ka 2009. gada atbalstītāju sarakstā minēts arī Ārijas Beņķes vārds, kā arī viņas tēvs Pēteris Veckrievāns, kura piemiņai veltīts ziedojums.
Represijās cietušo vārdi (arī ziedojumu zīmēs minētie) tiks iemūžināti īpaši būvētā Piemiņas namā. Tā būšot apaļa spirālveida ēka, kurai šobrīd tiek izstrādāts tehniskais projekts. Nama būvi varētu pabeigt nākamgad vai pat aiznākamgad, sacīja V. Auziņa.