Kur aug rīss, kakao un kafija 0
Tālāk braucam pa Rietumkrasta ceļu cauri zvejniekciemiem, garām mākslīgi veidotiem krabju dīķiem un rīsa laukiem. Fonā redzami kalni ar virsotnēm 3000 metru augstumā (salas augstākā smaile Rantemario (3478 m) atrodas Selatanas provincē).
Enrekangas ciema ziemeļos ceļš sāk iet kalnup un aizvijas neskaitāmos līkumos cauri pakalniem un mežainiem kalniem, terasveida laukiem un kafijas plantācijām. Apstājamies gleznainajā Gunung Noa (arī Gunung Nona vai, kā saka vietējie: Buttu Kabobong). “Vagīnas kalns” tik tiešām atgādina sievietes vēdera lejasdaļu. – Skats uz to nes laimi un auglību, – sola Emans Suhermans, Makasaras skolotājs, kurš šajā ekskursijā ir mūsu gids. Pašmācības ceļā, tikai ielūkojoties vārdnīcā, viņam ir izdevies apgūt vācu valodu gandrīz perfekti.
Beidzot sasniedzam Salabarani un ejam cauri vārtiem, kas ved uz Tana Toraja – līksmo miroņu zemi. Šeit dzīvo Toraja tauta, kas tic tiklab mīļajam Dievam, kā arī senču gariem. Varenie ieejas vārti mums, eiropiešiem, tik eksotiskas tautas dzimtenē, parāda Torajai tipisku iezīmi – augstu un smailu mājas jumtu, kura forma atgādina gan kuģa korpusu, gan vienlaikus arī varenu ūdensbifeļa ragu.
“Tongkonan” – tā Torajas ļaudis dēvē šīs dīvaini veidotās, uz koka pāļiem novietotās dzīvojamās mājas, kas kādā ciemā atrodas paralēli cita citai un tieši pretim rīsa klētij tādā pašā lielumā. Katra celtne atbilstoši tās īpašnieka stāvoklim sabiedrībā ir rotāta ar vairāk vai mazāk krāšņiem, krāsainiem kokgriezumiem. Melni, sarkani un balti ornamenti attēlo gan abstraktus pasaules radīšanas un pasaules kārtības simbolus, tomēr lielākoties – dzīvnieku un augu valsts motīvus. Ūdenī mītošas radības – krabji, kurkuļi vai aļģes simbolizē auglību. Mājas rotā arī daudz bifeļu ragu un kuiļu ilkņu, kam jāliecina par mājastēva varu un bagātību.