Publicitātes foto

Līgas Skariņas gaismu spēles ar mālu 0

Galerijā “Daugava” līdz 1. novembrim skatāma ķeramiķes Līgas Skariņas personālizstāde “Gaismas forma”. Oriģinālie mākslinieces darbi lauž stereotipus par māla smagnējību un rāda, ka māls ir viegls un skaists materiāls ar plašām iespējām izpausties.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Šajā izstādē gaisma, akmensmasas forma un mākslinieces sajūtu ritmi kopā veido spēli. Galerijas pārstāvji atklāj, ka šajā izstādē “ar negaidītu spēku ieskanas barokālās gaismu līnijas – objekti tapuši Franča Bībera baroka stila mūzikas ietekmē. Fotogrāfijas keramikas kompozīciju noskaņas saslēdz ar vēl citiem, jauniem kontekstiem. Bet gaismas klātbūtne darbos ir pati mākslinieces enerģija: just, domāt, darboties – tātad dzīvot.” Mākslas zinātniece Anita Vanaga uzsver: “Līgas Skariņas darbu cikli atšķiras pēc tēmu uzstādījuma un tehniskā izpildījuma, bet to vienotība izpaužas materiāla informācijas līmenī – visur tie ir māli. Šodien, kad daļa no postindustriālās sabiedrības virzās uz ekoloģisko domāšanu un dzīvesveidu, no keramiķiem var mācīties prasmi ieklausīties dabā. Ar gluži vai hipnotizējošu enerģiju materiāls uzrunā un darbojas kā neizsmeļams iedvesmas avots.” Arī pati māksliniece neslēpj, ka tieši daba un materiāls uzrunā ar gluži hipnotizējošu enerģiju un darbojas kā neizsmeļams iedvesmas avots. “Lai dvēseles melodiju pārnestu mālā, nesalaužot formu, jāsavalda radošais spēks. Keramikā tāpat kā mīlestībā visu nosaka attiecības – mākslinieks, ideja, materiāls.”

Līga Skariņa savos darbos mēģina keramikas materiālam piešķirt vieglumu, noskaņu un sajūtu tēlus. Māksliniece, apvienojot keramiku ar fotogrāfiju, tiecas veidot telpiskus stāstus un dot senajam materiālam mūsdienīgu elpu. Kā pamatmateriāls izstādes darbos izmantota baltā akmensmasa un porcelāns, kas, apstrādāti ar dažādām keramikas tehnoloģijām, piešķir gaišajai krāsai skanošas nianses. “Katram no mums ir savi horizonti, turklāt vairāki. Mēs cenšamies tos sasniegt un piepildīt savas cerības. Izstāde – pārdomas, harmonijas meklējums, sajūtu fiksējums par dabas un cilvēka trauslo mijiedarbību. Keramika – senais cilvēku radošās izpausmes materiāls – savienojumā ar fotogrāfiju caur tagadnes skatījumu rada vienotu, unikālu tēlu, kas atklāj keramikas monumentalitāti un trauslumu, filozofisko esību un īpašu noskaņu mūziku,” nosaka L. Skariņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līgas Skariņas izstāžu darbība aizsākās 1980. gadā. Latvija, Krievija, Spānija, Ēģipte, Taivāna, Japāna, Lietuva, Igaunija ir tikai dažas no valstīm, kur eksponēti viņas darbi. Līdzās aktīvai darbībai keramikas laukā Līga Skariņa ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.