Foto – LETA/AFP

Lietuviešu zemnieki Briselei iesniedz petīciju par tiešmaksājumu izlīdzināšanu 0

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Lietuvas Bronis Rope iesniedzis EP Petīciju komitejai aptuveni 52 000 lietuviešu parakstītu petīciju, kurā aicināts izlīdzināt tiešmaksājumus visiem Eiropas Savienības (ES) lauksaimniekiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Kā norādījis EP deputāta birojs, paraksti vākti Lietuvas lauksaimnieku vispārējā kongresa laikā.

Dokumentā lūgts pievērst uzmanību nevienādajiem saimniekošanas nosacījumiem, ar kuriem zemnieki spiesti samierināties jau kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, un jaunajā ES budžetā tiešmaksājumus izlīdzināt. Jaunā ES daudzgadu finansējuma programma sāksies 2021.gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī petīcija ir lieliski apliecina Lietuvas lauksaimnieku vienotību, bet vienlaikus arī liek mums visiem, kuri pārstāv viņu intereses ES institūcijās, kopīgiem spēkiem iestāties par lēmumiem, kas vajadzīgi Lietuvas lauksaimniecības nozarei,” norādījis Rope.

“Labi apzināmies, ka spēcīgs lauksaimnieks – tas ir ne tikai spēcīgas Lietuvas lauksaimniecības, bet arī visas ekonomikas konkurētspējas nepieciešamais nosacījums. Gribu ticēt, ka gan prezidente, gan premjers mērķtiecīgi un kopīgiem spēkiem tieksies sasniegt šo mērķi,” uzsvērts deputāta biroja izplatītajā paziņojumā presei.

Saskaņā ar EP procedūras noteikumiem iesniegtās petīcijas izskata Petīciju komiteja. Ja petīcijā ietvertās prasības tiek atzītas par pamatotām, EP tās nodod Eiropas Komisijai (EK), uzdodot tās izpildīt.

Šobrīd tiešmaksājumi ES dalībvalstīs ļoti atšķiras, piemēram, Lietuvas zemnieki saņem par aptuveni 40% mazāk nekā vācieši.

Arī Latvijas zemnieki saņem zemākus tiešmaksājumus nekā vecajās ES dalībvalstīs. 2015.gadā tie bija 55,34 eiro/ha, 2016.gadā – 67 eiro/ha, 2017.gadā – 76 eiro/ha, 2018.gadā – 85 eiro/ha,savukārt 2019.gadā tie būs 93 eiro.ha, bet 2020.gadā – 99 eiro/ha.
Vairāk par tiešmaksājumiem lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.