Foto: LETA/REUTER

Lietuvas valdība izstrādā rīcības plānu haotiska “Breksita” gadījumam 0

Lietuvas valdība izstrādā rīcības plānu gadījumam, ja Lielbritānija no Eiropas Savienības (ES) izstātos bez jebkādas vienošanās, un janvārī gatavojas to apspriest īpašā sēdē.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
RAKSTA REDAKTORS
krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Lasīt citas ziņas

Ārlietu ministrija aicinājusi arī Lietuvas uzņēmējus pievērst lielāku uzmanību šādai iespējai un sākt gatavoties, lai tā nesagādātu viņiem nepatīkamus pārsteigumus.

Kā norādījusi ministrija, ja “Breksits” notiks bez vienošanās, Lietuvai varētu nākties steidzami mainīt likumus, kuri regulē nodokļu, aviācijas un jūras transporta jomu, kā arī profesionālās kvalifikācijas atzīšanas kārtību. Iespējams, būtu jāpārskata arī Lielbritānijas pilsoņu tiesiskais statuss Lietuvā, sociālās garantijas un tiesību akti, kas reglamentē pārtikas eksportu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Šobrīd arī tiek izvērtēts, kā Lietuvu varētu ietekmēt britu lēmums pārtraukt iemaksas ES budžetā.

“Lietuvas institūcijas pašlaik analizē tiesību aktu mainīšanas plānus un termiņus, nepieciešamos gatavošanās pasākumus un finanšu resursus,” ziņu aģentūru BNS informējusi ministrija.

Apvienotajai Karalistei būtu jāizstājas no ES 29.martā, taču britu parlaments pagaidām nav apstiprinājis ar ES saskaņotos izstāšanās noteikumus. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja decembra vidū paziņoja, ka viņas atliktais parlamenta balsojums par “Breksita” vienošanos notiks janvāra trešajā nedēļā, kas sāksies 14.janvārī, tātad tikai desmit nedēļas pirms paredzētā izstāšanās termiņa, un pastāv iespēja, ka parlaments šo vienošanos neapstiprinās.

Neziņai ieilgstot, abas puses sākušas gatavoties iespējamajam haotiska “Breksita” scenārijam.

Lietuvas Ārlietu ministrija norāda, ka februārī un martā, gatavojoties tādai iespējai, paredzēts apstiprināt vienpusējus īslaicīgus pasākumus un steidzamības kārtībā izstrādāt attiecīgus tiesību aktus.

Pēdējo mēnešu laikā ar saviem atzinumiem valdības komisiju iepazīstinājušas Finanšu un Iekšlietu ministrija. Janvārī paredzēts sīkāk apspriest Lietuvas pilsoņu tiesību jautājumus un bezvienošanās “Breksita” ietekmi uz transportu un tirdzniecību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.