Foto: BNS foto/Scanpix/LETA

Lietuvas policija sāk izmantot alkodetektorus 0

Lietuvas policija visā valstī sākusi izmantot bezkontakta alkohola detektorus, kas palīdz viegli un ātri noteikt, vai pārbaudāmais cilvēks lietojis alkoholu.

Reklāma
Reklāma
Zinātnieki atklājuši, kas izraisa specifisko, tā dēvēto “vecuma smaku”: 7 ieteikumi, kā no tās atbrīvoties
Krievija pārgājusi uz nāvējošāku kara taktiku. Tas rada reālu draudu NATO 74
Kokteilis
8 latviešiem pilnīgi normāli ieradumi, kas ārzemniekiem šķiet dīvaini. Tēja un medus ārstē visas kaites! 29
Lasīt citas ziņas

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas Ceļu policijas priekšnieks Vītauts Grašis, šī ierīce tikai uzrāda alkohola klātbūtni autovadītāja organismā, bet reibuma pakāpi nenosaka – tādam nolūkam pēc tam tiek izmantots parastais alkometrs.

Detektori izsniegti gan apriņķu galvenajiem policijas komisariātiem, gan Ceļu policijai.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tos varēs izmantot tiklab masu pasākumu laikā, kā Ceļu policijas reidos, kuros jāpārbauda liels skaits autovadītāju.

Pēc Graša teiktā, ar alkodetektoru minūtes laikā var veikt pat 20 pārbaudes, un tas ļaus policistiem strādāt ātri un higiēniski, ietaupīt līdzekļus un novērst sastrēgumu rašanos.

Ja detektors cilvēka izelpā nekonstatē alkohola klātbūtni, ierīces ekrānā parādās simbols V un zaļš LED indikators.

Ja savukārt izelpā ir kaut niecīga alkohola klātbūtne, ekrānā redzams simbols X un sarkana LED gaismiņa.

Pēc Ceļu policijas datiem, pērn uz Lietuvas autoceļiem reibumā pie stūres pieķerti 9423 autovadītāji. Gada laikā dzērājšoferi izraisījuši 524 satiksmes negadījumus, viņu vainas dēļ 22 cilvēki zaudējuši dzīvību un 257 guvuši savainojumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.