Foto no Lietuvas valsts robežsardzes arhīva

Lietuvā neielaiž auto ar padomju simboliku 0

Lietuviešu robežsargi nav ielaiduši valstī Baltkrievijas pilsoņa vadītu automobili ar padomju simboliku, kas Lietuvā aizliegta.
 26 gadus vecā autovadītāja dokumenti bijuši kārtībā, un viņam bijusi vīza iebraukšanai Lietuvā, ziņo aģentūra ELTA, bet robežsargi ievērojuši, ka uz automobiļa “Porsche 996” ar Baltkrievijas valsts numura zīmi koši sarkanā motora pārsega uzzīmēts dzeltens sirpis ar āmuru un piecstaru zvaigzne.

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
“Nebūs naudas, nebūs mūsu auto!” Latvieši, atsaucoties uz sludinājumu, apmaina automašīnas ar krāpniekiem… 64
Lasīt citas ziņas

Lietuvas teritorijā kopš 2008. gada aizliegts atklātībā demonstrēt nacistiskās Vācijas, Padomju Savienības un Lietuvas PSR simboliku, tādēļ robežsargi autovadītāju informējuši, ka viņa automobilis Lietuvā netiks ielaists, un piedāvājuši turpināt ceļu kājām vai ar autobusu. Baltkrievijas pilsonis tā rīkoties atteicies un devies atceļā. Lietuvas Administratīvo tiesību pārkāpumu kodekss par nacistisko vai komunistisko simbolu izplatīšanu un demonstrēšanu paredz naudassodu 500 līdz 1000 litu (102 līdz 204 latu) apmērā, bet minētajam Baltkrievijas pilsonim šāds sods nav piespriests, jo viņš tā arī nav iebraucis Lietuvas teritorijā.

Pirms nedēļas Viļņā tika aizturēts juvelieris Arvīds Gurevičs, jo sava dzīvokļa balkonā bija izkāris padomju laika Armēnijas karogu, pārkāpjot likumu, kas aizliedz padomju simbolikas publisku lietošanu, ziņo portāls “Delfi.lt”. Juvelieris taisnojās, ka esot gribējis pārdot karogu kādam kolekcionāram, bet dzīvoklī neesot bijis pietiekami vietas karoga izplešanai, tāpēc viņš to izkāris balkonā. Pārkāpējam var tikt piespriests naudassods no 175 līdz 350 dolāriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietuvā 2008. gadā pieņemtais likums, kas aizliedz padomju vai nacistu režīma simbolu, kā arī šo režīmu vadoņu portretu publisku demonstrēšanu, ir visstingrākais bijušajā padomijā, atzīmē raidsabiedrība BBC. Likums aizliedz arī nacistu režīma un bijušās padomijas himnu atskaņošanu, taču neprecizē, vai aizliegums attiecas arī uz mūsdienu Krievijas himnu, kurā izmantota padomju laika mūzika, bet mainīts teksts. Nacistu un padomju režīmu simbolu publiska lietošana ir aizliegta arī Igaunijā un Latvijā, izraisot Krievijas protestus par mēģinājumu “pārrakstīt vēsturi”. Maskavas ieskatā Latvija, Lietuva un Igaunija 1940. gadā brīvprātīgi pievienojās Padomju Savienībai, nevis tika okupētas, kā to paredzēja 1939. gadā noslēgtā Molotova–Ribentropa pakta slepenais protokols. Baltijas valstu okupācija turpinājās līdz pat padomijas sabrukumam 1991. gadā, atzīmē BBC.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.