Foto – Shutterstock

Lietuvā dramatiski audzis vilku uzbrukumu skaits 0

Izmantojot Lietuvas Lauksaimniecības informācijas un lauku uzņēmējdarbības centra un citu iestāžu apkopotos datus, Lietuvas Vitauta Dižā universitātes studente Egle Virvičūte sagatavojusi pētījumu, kas atspoguļo vilku aktivitāti laika posmā no 2009. līdz 2018. gadam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Dati liecina, ka vilku uzbrukumu skaits šajā laika posmā ir pieaudzis vairāk nekā 20 reizes.

Sarindojot un apkopojot datus, autore atklājusi, ka Lietuvā vilki lauksaimniecības dzīvniekiem visbiežāk uzbrūk septembrī un oktobrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aplūkotajā laika posmā šajos mēnešos attiecīgi vilki uzbrukuši 1743 dzīvniekiem, kas ir 20,1% no visiem laika periodā no 2009. līdz 2018. gadam un 1635 jeb 19,7% no visiem oficiāli zināmajiem sakostajiem un saplosītajiem lauksaimniecības dzīvniekiem.

Visvairāk gadījumu piefiksēts Šilales, Kupišķu un Klaipēdas rajonā. Lielākos zaudējumus cietuši fermeri Elektrēnu pašvaldībā.

Lai arī, salīdzinot ar 2017. gadu, pērn vilku uzbrukumu skaits ir pieaudzis tikai par 1,4%, analizējot desmit gadu rādītājus, atklājas pavisam cita aina.

Gadījumu skaits, kad vilki ierodas ganībās vai fermās pārtikas meklējumos vai lai apmācītu jauno paaudzi, kopš 2009. gada ir pieaudzis vairāk nekā divdesmit reizes. 2009. gadā tika konstatēti 92 uzbrukumi lauksaimniecības dzīvniekiem, bet 2018. gadā to bija 1866.

Apskatāmajā laika periodā Lietuvā izšķir divus vilku uzbrukumu pieauguma periodus – 2013. un 2014. gadā. Kā viens no šāda plēsēju uzbrukumu skaita iemesliem tiek minēta arī lauksaimniecības attīstība un ganāmpulku pieaugums.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.