Foto – LETA

Lietuvā apsver karavīru vakcinēšanu pret masalām 0

Lietuvā pieaugot saslimstībai ar masalām, Aizsardzības ministrija apsver iespējas vakcinēt pret šo slimību Bruņoto spēku karavīrus – pirmām kārtām tos, kuriem var nākties saskarties ar vislielāko saslimšanas risku, paziņojis aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Telegram” kanālos arvien satraucošākas krievu atzīšanās: Karš ir kļuvis par komadieru privāto biznesu
Rīgā piekauj trolejbusa šoferi, jo viņš atteicās izlaist pasažierus uz ceļa braucamās daļas 152
11 km no mājām suns atrod un drošībā nogādā divus gadus vecu bērnu, kuru visu nakti izmisīgi meklēja policija
Lasīt citas ziņas
Kā liecina Lietuvas Infekcijas slimību un AIDS centra dati, šogad ar masalām valstī inficējušies 462 cilvēki. Pērn visa gada laikā fiksēti 30 saslimšanas gadījumi.

Pēc ministra teiktā, pirmām kārtām tiktu vakcinēti Kara medicīnas dienesta un obligātā militārā dienesta karavīri.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pašlaik tiek apsvērtas visas iespējas un aplūkoti visi riski,” viņš sacījis ziņu aģentūrai BNS.

Lietuvas Bruņotajos spēkos ir gandrīz 10 200 profesionālo karavīru, vairāk nekā 3600 obligātā dienesta karavīru un vairāk nekā 5000 Brīvprātīgo aizsardzības spēku zemessargu.

Karavīri, kas dienē starptautiskajās operācijās citviet pasaulē, obligātā kārtā tiek vakcinēti pret visām attiecīgajā rajonā izplatītajām slimībām.

Saskaņā ar ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) informāciju visā pasaulē oficiāli fiksēto masalu gadījumu skaits pērn dubultojies, sasniedzot 229 000, taču domājams, ka veselības aprūpes institūcijām tiek ziņots par tikai par nepilnu desmito daļu visu gadījumu un reālais saslimšanas gadījumu skaits pārsniedz divus miljonus. Eiropā reģistrēto masalu gadījumu skaits pagājušajā gadā sasniedzis gandrīz 83 000, lielākā daļa no tiem fiksēti Ukrainā. Ar šo slimību biežāk sākuši slimot cilvēki arī tādās labklājīgās Eiropas valstīs kā Vācijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.