Foto-Shutterstock

Lietussargu nedrīkst žāvēt atvērtā veidā. Kā to kopt, lai kalpotu vairākas sezonas 0

Par apģērbu un apavu kopšanu un tīrīšanu nevienam nav jāatgādina, bet vai zinām, kā kopt un tīrīt lietussargu, lai tas kalpotu ilgāk nekā vienu sezonu?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Nevar paļauties, ka lietus ūdens uzturēs lietussargu tīru. Ar laiku uz tā paliek neglīti traipi un pat rūsas pēdas. Tāpēc jebkuru lietussargu ik pa laikam nepieciešams tīrīt.

Parastā tīrīšana
Vispirms sagatavojam bļodu ar siltu ziepjūdeni. Ieliekam tajā lietussargu un noslaukām ar mīkstu drānu, īpašu vērību pievēršot locījuma vietām. Svarīgi ņemt vērā, ka lietussargu vislabāk tīrīt pusatvērtā pozīcijā. Pēc tam atveram lietussargu un noskalojam ar tīru ūdeni – to visērtāk izdarīt dušā vai virs vannas. Visbeidzot sagatavojam etiķūdeni, uz vienu litru ūdens ņemot 2–3 ēdamkarotes etiķa. Ar šķīdumā samērcētu drāniņu noslaukām atvērtu lietussargu – tas palīdzēs atjaunot lietussarga krāsu. Pēc tam lietussargu izžāvējam pilnībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Traipu tīrīšana
Ja pēc šādas apkopes uz lietussarga tomēr palikuši traipi, veicam papildu tīrīšanu ar medicīnisko spirtu. Samērcējam nelielu vates gabaliņu spirtā un paberžam netīros plankumus, šī ir pārbaudīta metode, kā notīrīt iesūkošos netīrumus.  Neglītas, netīras līnijas, kas mēdz palikt uz gaiša auduma lietussarga locījumu vietām, var notīrīt, izmantojot stiprāku etiķūdeni – etiķi pusi uz pusi atšķaida ar siltu ūdeni. Netīrās vietas paberzējam ar šķīdumā samitrinātu, mīkstu drānu. Tikai tas jādara uzmanīgi, lai nenoberzētu aizsargslāni, ar ko apstrādāts lietussarga audums. Pēc šādas tīrīšanas lietussargu atkal kārtīgi noskalo.
Ja uz lietussarga metāla konstrukcijām manāma rūsa, to iespējams notīrīt ar citrona sulu, pēc tam noskalojot aukstā ūdenī.

Krāsas atjaunošana
Krāsainus lietussargus var atkal padarīt spilgtākus, ja tos noslauka ar vājā pulvera šķīdumā samērcētu birsti.
Melna lietussarga toni labi palīdzēs atjaunot stiprs melnās tējas šķīdums.

Pareiza žāvēšana
Lietussarga kopšanā svarīga ir ne tikai tā tīrīšana, bet arī žāvēšana. Ja lietussargs ikdienas lietošanā vienmēr tiek pareizi izžāvēts, tas pagarina tā kalpošanas ilgumu.
Nekādā gadījumā nesalokiet lietussargu, kad tas vēl ir slapjš. Tādā veidā uz lietussarga ātri vien parādīsies pelējuma traipi, rūsa un nepatīkama smaka.
Lai lietussarga audums neizstieptos un tā zari saglabātu elastību, nekad nežāvējiet lietussargu pilnībā atvērtu. Tas jādara puspavērtā pozīcijā. Pēc pilnīgas izžūšanas lietussargu vēlams ievietot speciālajā apvalkā – tas palīdzēs saglabāt ieloces.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.