Lietusgāžu peļķe var maksāt dārgi 0
Motora bojājuma apmēri, kad autovadītāji, neaprēķinot sava auto iespējas šķērsot lietusgāžu peļķes, tās cenšas izbraukt lielā ātrumā, var beigties ar ievērojamiem zaudējumiem.
“Mūsu praksē ir bijuši gadījumi, kad klienti vēlas pieteikt negadījumus, kas ir saistīti ar ūdens peļķē noslāpušiem un sabojātiem auto, kuri ir jāevakuē uz autoservisu, jo turpināt ceļu nav bijis iespējams. Taču gadījums, kad transportlīdzeklis ir sabojāts, vadītājam iebraucot peļķē, ja applūdusī vieta ir bijusi labi pamanāma, nav uzskatāms par apdrošināšanas gadījumu. Turklāt šādā situācijā auto zaudē arī ražotāja garantiju nepieciešamajam remontam un zaudējumus īpašniekam nākas segt par saviem līdzekļiem. Diemžēl reizēm autovadītāji izvēlas riskēt un cenšas izbraukt applūdušas vietas arī, piemēram, ja redzams, ka pat sabiedriskais transports stāv ielas malā un nogaida,” stāsta “If apdrošināšana” KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.
Lai izvairītos no ūdens iekļūšanas motorā, ieteicams applūdušas vietas šķērsot lēni, kā arī izvairīties no garāmbraucošiem auto, kas rada ūdens viļņošanos un var sabojāt auto. Autoservisu darbinieki novērojuši, ka tikai retais no autovadītājiem zina, cik dziļas peļķes var šķērsot viņa automašīna, tāpēc iesaka neriskēt izbraukt applūdušas vietas, ja to dziļums pārsniedz aptuveni 20 – 25 centimetrus.
Spēcīga negaisa laikā eksperti iesaka apturēt auto, ieslēgt avārijas gaismas un nogaidīt, kamēr lietusgāzes mazināsies un braukšanas apstākļi būs uzlabojušies. Īpaši to ieteicams darīt situācijās, ja redzams, ka applūdušajā vietā kāds auto jau noslāpis.