Foto – Sandra Ruska

Kādā attālumā dzīvžogā stādīt liesmojošos grimoņus? 0

“Vēlos stādīt grimoņu dzīvžogu. Kāds attālums jāievēro starp augiem?” ĒRIKS SKRUNDAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma

Klasiskākais piemērs

Kokteilis
Līdz nedēļas beigām lielo džekpotu izvilks šīs četras Zodiaka zīmes
Kokteilis
Izceļas pamatīgs kašķis! Magones mājās ierodas “inspekcija”, kas pārbauda sanitārās prasības vannas istabā 61
Kalpos vairāk nekā 15 gadus: nosaukti auto, no kuriem īpašnieki nesteidz šķirties pat pēc vairākiem gadiem
Lasīt citas ziņas

Stādaudzētavas “Ozoli” īpašnieks Indulis Branaburgs stāsta, ka visbiežāk dzīvžogos kombinē klasisko atvasaino grimoni (Cornus sericea) ‘Flaviramea’ un balto grimoni (Cornus alba) ‘Sibirica’, iegūstot kontrastainu ainavas elementu. Šo šķirņu spilgti koraļļsarkanie un olīvzaļie dzinumi lieliski izskatās uz sniega fona, ļoti atdzīvina ainavu ziemā un agri pavasarī. Dažādām krāsām ieteicama proporcija 3 : 3 (nevajag izmantot attiecību 1 : 1 un dzīvžogā stādīt, piemēram, vienu ‘Flaviramea’ un vienu ‘Sibirica’ vai ko citu).

Stādaudzētājs iesaka brīvi augošā dzīvžogā krūmus izvietot 1,5 m attālumā. Cirptā, pusotra metra augstā rindveida stādījumā grimoņus izvieto 1 m attālumā citu no cita.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grimoņi ir ātraudzīgi, mazprasīgi apstākļu ziņā, tomēr skaistāki ir auglīgās, mitrākās augsnēs. Noliekušies dzinumi viegli apsakņojas, un krūms plešas platumā, izveidojot veselu audzi.

Šķirņu izvēle

Ir izveidotas vairākas šķirnes ar atšķirīgu lapu krāsu. Arī augumā tās var būt dažādas – no 70 cm augstiem krūmiņiem līdz 2 m un vēl garākiem krūmiem. Šīs mazāk zināmās un audzētās šķirnes itin labi noder vasaras košumam.

Baltais grimonis: ‘Argenteomarginata’ (lapas ir zaļas ar šaurām, baltām malām, rudenī krāsojas karmīnsarkanos toņos), ‘Aurea’ (zeltaini dzeltenas lapas), ‘Bailhalo’ (gaiši zaļas lapas ar krēmbaltām malām), ‘Baton Rouge’ (lapas ir zaļas, bet rudenī krāsojas sarkanos, oranžos toņos), ‘Elegantissima’ (zaļas lapas ar baltām malām), ‘Gouchaultii’ (lapas plaukstot ir ar balti rozā malu, vēlāk – zaļas ar plašiem, neregulāriem, spilgti dzelteniem laukumiem), ‘Kesselringii’ (tumši brūni dzinumi, lapas plaukstot ir brūnā bronzas tonī, pēc tam – brūngani zaļas), ‘Sibirica Variegata’ (zaļas lapas ar krēmbaltu malu; rudenī krūms izceļas ar sarkanām lapām un melni ziliem augļiem).

Aktuālākie jaunumi

• Baltais grimonis ‘Cream Cracker’ ir izplests, 2–2,5 m augsts krūms ar purpursarkaniem dzinumiem ziemā. Lapas plaukstot ir rozā nokrāsā, vēlāk – gaiši zaļas ar krēmdzeltenu malu. Uzlabota ‘Gouchaultii’ versija.

• Baltais grimonis ‘Red Gnome’ – kompakts krūms ar tumši zaļām lapām, ziemā dzinumi ir koraļļsarkani.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.