Domā, ko izvietot slēgtajā Latvijas bankas Liepājas filiālē. Viens no variantiem – teātra Mazā zāle 0
2019. gada nogalē darbību beigusi Latvijas Bankas Liepājas filiāle. Valsts akciju sabiedrība “Valsts Nekustamie īpašumi” (VNĪ) patlaban izvērtē, ko turpmāk darīt ar aptuveni 4000 kvadrātmetrus lielajām telpām.
Viens no neoficiāli izskanējušiem variantiem, ko portālam LA.lv apliecināja arī Liepājas teātra valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins, ir, ka pašvaldība varētu pārņemt bijušo bankas filiāli savā valdījumā un iekārtot tajā teātrim nepieciešamas telpas. Tomēr vispirms esot ar ēku kārtīgi jāiepazīstas, lai izvērtētu, vai tā pēc pārbūves būtu piemērota teātra funkcijām.
“Jau kopš pagājušā gadsimta mūsu teātrim ir aktuāls jautājums par papildtelpām – vēsturiskajā ēkā trūkst gan kabinetu darbiniekiem, gan mēģinājumu zāles un Mazās zāles jeb tā dēvētās Black box,” sacīja Herberts Laukšteins. “Ļoti aktuāls telpu jautājums ir arī Liepājas leļļu teātrim.
VNĪ Izvērtēšanas un realizācijas daļas vadītāja Juta Balode portālam “irliepaja.lv” paudusi, ka vispirms īpašums tiks pārņemts Finanšu ministrijas valdījumā un janvāra otrajā pusē to kopā ar ieinteresēto valsts iestāžu pārstāvjiem plānots apskatīt.
Interesi izmantot nekustamo īpašumu Liepājā, Teātra ielā 3, savu funkciju nodrošināšanai esot izrādījušas vairākas valsts iestādes, taču esot nepieciešams to apsekot un izvērtēt nepieciešamos ieguldījumus, norādīja Juta Balode.
“Vienlaikus esam saņēmuši Liepājas pilsētas domes vēstuli, kurā tā lūdz nodot īpašumu Liepājas pilsētas pašvaldībai, tādējādi radot iespēju īstenot vecākā Latvijas profesionālā teātra – Liepājas teātra stratēģisko mērķi par Mazās zāles izveidi, kas atrisinātu vairākas ieilgušas teātra darbības problēmas un ļautu pašvaldībai plašākā mērā īstenot tās mērķus kultūras nozarē,” pauda VNĪ pārstāve.
“Ja nekustamais īpašums netiks atzīts par piemērotu valsts iestāžu darbības nodrošināšanai, tad, ņemot vērā Liepājas pilsētas pašvaldības interesi, tiks izskatīta iespējamā īpašuma nodošana Liepājas pilsētas pašvaldībai.”
Herberts Laukšteins gan piebilda – ēkas atrašanās vieta esot ļoti ērta (Liepājas teātris atrodas turpat pretī, Teātra ielā 4), taču vispirms rūpīgi jānovērtē tās izmantošanas potenciāls: “Tik, cik bankā esmu iegājis kā apmeklētājs, redzu, ka ēkā sabūvētas stikla sienas, bet jāsaprot, kuras ir vēsturiskās ēkas nesošās sienas un kuras var kustināt, ja tas nepieciešams.”