Liepājas teātrī top izrāde “Nākamgad tai pašā laikā” 0
No decembra vidus Liepājas teātrī strādā režisors no Sanktpēterburgas Sergejs Ščipicins, lai kopā ar aktieriem – Agnesi Jēkabsoni, Sandi Pēci, Lauru Jerumu un Kasparu Kārkliņu – iestudētu Bernarda Sleida melodrāmu „Nākamgad tai pašā laikā”. Pirmizrāde iestudējumam paredzēta Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” 14. februārī.
„Nākamgad tai pašā laikā” ir kanādiešu dramaturga B. Sleida populārākā luga, kas sarakstīta 1975. gadā, Liepājas teātrī tā jau reiz tikusi iestudēta (1991. gadā). Tas ir stāsts par vīrieti un sievieti – Džordžu un Dorisu, kuri, ieraugot viens otru, nespēj pretoties iekārei, par spīti tam, ka abi ir precējušies ar citiem cilvēkiem. Šī viena vakara sakars pāraug tikšanās reizēs 24 gadu garumā, kad abi, kā norunāts, tiekas reizi gadā – vienā un tajā pašā datumā, vienā un tajā pašā vietā – kādas nomaļas lauku viesnīcas numuriņā. Ļaujoties mīlestības piedzīvojumam un pārrunājot neskaitāmus jautājumus par dzīvi, bērnu audzināšanu, laulību un nāvi, abiem izdodas rast patiesu tuvību.
„Šajā izrādē mēs runāsim par to, kas ir mīlestība, krāpšana, kāda loma dzīvē ir laulībai, vai ģimenes esamība ierobežo personīgo brīvību. Tas būs mūsdienīgs skatījums uz šiem jautājumiem – situācijas atklāšana, to ne atbalstot, ne nosodot. Vienkārši parādot, cik dažāda var būt dzīve,” par izrādi saka S. Ščipicins.
Lai gan izrādē tiek risināti jautājumi, kuriem nav laika noilguma, reālā lugas darbība norit pagājušā gadsimta 50. – 70. gados. Lai iezīmētu šo laikmetu, režisors pastiprināti pētījis mūzikas vēsturi, izrādē skanēs šo gadu populārākās dziesmas aktieru dzīvā izpildījumā.
Šis būs režisora pirmais iestudējums Liepājas teātrī. Līdz šim Latvijā S. Ščipicins strādājis divreiz – veidojot izrādes M. Čehova Krievu drāmas teātrī un Valmieras teātrī.
„Man ļoti patīk strādāt ar Latvijas aktieriem, jo viņi vienmēr ir gatavi uzklausīt norādījumus un visu izmēģināt uz savas ādas. Tas režisoram dod lielu brīvību un iespēju meklējumiem. Tā arī es pats tiku mācīts, tāpēc man ir tuvs šāds darba veids. No kaut kā atteikties var vienmēr, bet sākumā viss jāizmēģina,” stāsta režisors.
Pie iestudējuma strādā arī scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Elīna Valdmane, horeogrāfe Liene Grava un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Ar aktieriem strādā arī vokālā pedagoģe Ieva Dreimane.