Egons Dombrovskis dāmu ielenktā Platonova neapmierinātības cēloni ir spiests variēt tikai starp divām varbūtībām – es nodzeros, jo neko neesmu izvēlējies, vai daru to, jo neko nespēju izvēlēties.
Egons Dombrovskis dāmu ielenktā Platonova neapmierinātības cēloni ir spiests variēt tikai starp divām varbūtībām – es nodzeros, jo neko neesmu izvēlējies, vai daru to, jo neko nespēju izvēlēties.
Publicitātes (Ziedoņa Safronova) foto

Liepājas teātrī pēdējo reizi spēlēs Džilindžera iestudēto izrādi “Platonovs un viņa sievietes” 0

Svētdien, 20. oktobrī, plkst.18 Liepājas teātrī pēdējo reizi rādīs izrādi “Platonovs un viņa sievietes”, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

2017.gadā savu skatuves versiju pēc Antona Čehova lugas radīja režisors Dž. Dž. Džilindžers. Galvenā loma aktierim Egonam Dombrovskim atnesa “Spēlmaņu nakts” nomināciju “Gada aktieris” un uzvaru “Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojumā.

“Precizitāte, ar kādu Dombrovskis atveido sava varoņa fizisko stāvokli, ir tiešām baisa,” pēc izrādes noskatīšanās rakstīja teātra kritiķis Atis Rozentāls.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Platonovs” ir Čehova pirmā luga, kas sarakstīta 1879.gadā, taču tā publicēta vien 1923.gadā – 19 gadus pēc autora nāves. Lugas četri cēlieni ir 134 lappušu gari, tāpēc parasti, to iestudējot, teksts tiek krietni īsināts. Tā rīkojies arī režisors, turklāt viņš gājis arī tālāk un lugas darbību no 19.gadsimta beigām pārcēlis uz 20.gadsimta 60.gadu Ameriku.

Lugas varoņi slīgst garlaicībā, līdz pēc ilgākas prombūtnes mājās atgriežas Platonovs un viņa sieva Nensija, saceļot pamatīgu kaislību vētru. Ikdienas mieru pārtrauc gan skaļās ballītes, gan Platonova spēja savaldzināt ikvienu – viņu ciena vīrieši, un vienlaicīgi mīl četras sievietes. Pārāk mīl. Bet cik ilgi tā iespējams turpināties, izrādes sižetu iezīmēja Borga.

Skatuves iekārtojumu veidojis scenogrāfs Kristians Brekte, radot savrupmāju un tās terasi, kurā pārsvarā risinās pirmā cēliena darbība, un skolas vidi, kurā mitinās Platonovs izrādes otrajā cēlienā.

Laikam atbilstošus kostīmus radījusi māksliniece Anna Heinrihsone. Izrādē piedalās arī aktieri Samira Adgezalova, Signe Dancīte, Mārtiņš Kalita, Everita Pjata-Gertnere, Laura Jeruma, Kaspars Gods, Edgars Pujāts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.