Foto: Dainis Bušmanis

“Liepājas metalurga” teritorijā būs industriālais parks 20

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Liepājas pašvaldības domes deputāti šonedēļ apstiprināja lokālplānojumu bijušajai rūpnīcai “Liepājas metalurgs” un tai piegulošajai teritorijai, kas noteiks turpmākos teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus.

Plānojums paredz radīt priekšnoteikumus līdz šim slēgtās rūpnieciskās daļas attīstībai par “mūsdienīgu, ilgtspējīgu un daudzfunkcionālu teritoriju industriālā parka izveidei”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Citiem vārdiem sakot – šāda lokālplānojuma apstiprināšana nozīmē treknu punktu plāniem atjaunot “Liepājas metalurga” darbību, runas par ko uzvirmoja šī gada pavasarī. Uzsvars uz “mūsdienīgu”, “ilgtspējīgu” un daudzfunkcionālu teritoriju pārvelk svītru idejai, ka šajā teritorijā varētu darboties metalurģijas kombināts, savukārt par citām iespējamām vietām nekas nav dzirdēts.

Jāatzīmē, ka šī nostāja atbilst Liepājas pašvaldības teiktajam, ka viņiem ir kategoriski iebildumi pret “LM” darbības atjaunošanu, ja tā tiek plānota tāda pati, kāda bija līdz uzņēmuma slēgšanai 2014. gadā. Iebildumi saistīti ar ekoloģiju un vides kvalitāti – smaku pilsētā, kuru radīja uzņēmuma darbība, un lielo degradēto teritoriju, kas radusies Liepājas centrā, kas saistīta ar lielo izdedžu daudzumu, kas rodas ražošanas procesā un tiek uzglabāti lielos laukumos.

Pašlaik lielāko daļu “Liepājas metalurga” 202 hekt­ārus lielās platības aizņem nožogots bijušās rūpnīcas ēku komplekss ar ražošanas cehiem un palīgēkām, kā arī plaši izdedžu un dažādu ražošanas blakusproduktu laukumi, vienlaikus turpat blakus ir Liepājas ezers un īpaši aizsargājama dabas teritorija “Natura 2000”. Rūpnīcu zona tiek izmantota daļēji – vairums ēku ir pamestas, vien daļa ēku ir pielāgotas un tiek izmantotas dažādu uzņēmumu ražošanas un noliktavu vajadzībām.

Liepājas pašvaldība un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde plāno teritorijas attīstību kā kvalitatīvu daļu no Liepājas pilsētvides, veidojot to par atvērtu un videi draudzīgu industriālu parku, kur līdzās uzņēmējdarbībai varētu būt vieta arī dažādām radošām aktivitātēm, šo vietu padarot atvērtu sabiedrībai.

Jāpiebilst, ka jau šobrīd bijušajā “Liepājas metalurga” teritorijā darbojas virkne modernāku un vidi daudz mazāk piesārņojošu rūpniecības uzņēmumu. “Agrāk slēgtā, savrupā un nepieejamā industriālā teritorija taps par modernu, zaļu un atvērtu vidi, kurā Liepājas uzņēmējdarbību vest gudras un atbildīgas attīstības virzienā,” izteicies Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Reklāma
Reklāma

Jaunais lokālplānojums esot kā nākotnes karte vēl neesošai zemei, pēc kuras ar laiku kādreiz varenā, bet padomiski izšķērdīgā “Liepājas metalurga” vietā attīstīsies jauna pilsētas daļa. Liela uzmanība tikšot pievērsta, lai rūpniecība netraucētu dabai, izveidojot buferzonas, tostarp, lai ir mierīga līdzās­pastāvēšana gulbjiem, kas dzīvo blakus ezermalas kanālos, lai iedzīvotājiem būtu zaļa pastaigu josla gar ezeru, jaunas ielas ar alejām, lai mazāk putekļu. Liepājas amatpersonas gan atzīst, ka, lai to visu uzbūvētu, vajadzēs gadus, varbūt pat gadu desmitus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.