Foto – Timurs Subhankulovs

“Liepājas metalurga” akcionāri nesadarbojas ar valsti
 0

AS “Liepājas metalurgs” akcionāru labā griba sadarboties ar valsti uzņēmuma glābšanā nav realizējusies, jo pēdējā laikā to veiktās darbības esot apliecinājušas pretējo, tāpēc uzņēmuma tālākai, iespējams, pat veiksmīgai darbībai nepieciešama uzņēmuma vadības un darbības maiņa, ko piedāvājuši kreditori.


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
Krievijas militārajās bāzēs pie robežām ar Baltijas valstīm un Poliju notiek aktīva rosība. Ko satelītattēlos pamanījuši igauņi?
TV24
“Krievi to vienkārši ir nosaukuši par pakaļu…” Slaidiņš stāsta, kādā neapskaužamā situācijā ukraiņi ir iedzinuši krievu armijas rotu
Lasīt citas ziņas

Intervijā Latvijas Radio Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš sacīja, ka kreditoru piedāvājums pārpirkt akcionāru akcijas par simbolisku samaksu sekojis tikai pēc gadījumiem, kad pašreizējā uzņēmuma valde pieņēmusi lēmumus un veikusi darbības, kas netika saskaņotas ne ar kontrolieriem, ne ar Finanšu ministriju vai Valsts kasi.

“Protams, “Liepājas metalurga” rīcība, pārskaitot naudu tikai vienam kreditoram, bet citus ignorējot, tika darīta slepus un nesaskaņojot ar uzņēmumā iecelto kontrolieri vai citām institūcijām. Kad mēs uzzinājām par šādu uzņēmuma rīcību, tad no tā dēvētā kreditoru kluba sekoja piedāvājums pārpirkt uzņēmuma akcijas par simbolisku samaksu, tādējādi nodrošinot uzņēmuma vadības maiņu un, iespējams, pat veiksmīgu uzņēmuma darbību nākotnē,” sacīja Āboliņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Āboliņš kārtējo reizi apliecināja, ka valsts mērķis nav pārņemt šo uzņēmumu, bet gan atgūt kā galvotājam samaksātās naudas summas kreditoriem.

“Bez samaksātajiem 4,3 miljoniem latu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A.” valsts galvojusi vēl vairāk par 50 miljoniem, bet ir cerība, ka darīts tiks viss, lai mums nebūtu jāiegulda vairāk, bet, gluži pretēji, atgūstam jau samaksāto,” piebilda Āboliņš.

Jau ziņots, ka kreditors, kam AS “Liepājas metalurgs” aprīlī veicis vairāku miljonu maksājumu, ir Lietuvā reģistrētā kompānija “Torlina”, kuras vadītāji iepriekš bija arestēti par krāpšanos metāla tirgū, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums norāda, ka kopš brīža, kad 22. janvārī “Liepājas metalurgs” Saeimas Tautsaimniecības komisijai atzina, ka ir bankrota priekšā, no uzņēmuma ir aizplūduši kopumā jau vairāk nekā 25 miljoni latu, kas aizgājuši galvenokārt divām firmām – jau minētajai Lietuvas “Torlina” un Lielbritānijā reģistrētajai “Stemcor”.

Lietuvas ģenerālprokuratūra lietu, kas saistīta ar “Torlina” un “Liepājas metalurgu”, pašlaik izmeklē un atzīst, ka tā ir sarežģīta un ar garu vēsturi. Saistībā ar “Liepājas metalurgu” notiekot informācijas apmaiņa starp likumsargiem Lietuvā, Polijā un Latvijā. Interese esot arī mūsu Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Saskaņā ar kreditoru kluba piesaistītā konsultanta “Prudentia” pārstāvja Kārļa Krastiņa teikto, “Liepājas metalurga” lielākie akcionāri Zaharjins un Segals esot konceptuāli piekrituši kreditoru kluba piedāvājumam pārdot akcijas. Turpmāk notiks sarunas par iespējamo akciju pārdošanu, kā arī notiks diskusijas ar trešo akcionāru Lipmanu, kurš šo kreditoru piedāvājumu noraidījis.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.