Liepājas gulbju ģimenēm izšķīlušies mazuļi; dome aicina putnus nebarot un uzmanīties 0

Vairākām Liepājas gulbju ģimenēm nesen izšķīlušies mazuļi, pilsētas pašvaldība ir izplatījuši aicinājumu gulbjus nepiebarot un būt uzmanīgiem, gulbjiem netuvoties pārāk tuvu, jo tie, jūtoties apdraudēti, var arī uzbrukt, aģentūru BNS informēja pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Lasīt citas ziņas

Pēc iedzīvotāju izteiktajiem ierosinājumiem Liepājā pie Klaipēdas ielas dīķiem un citām ūdenstilpnēm pilsētā izvietotas arī informatīvās zīmes.

Lai pieradinātu gulbjus pie patstāvības un mudinātu tos pirms ziemas doties uz dienvidiem, lai pavasarī jau atkal atgrieztos, Liepājas pašvaldība, ornitologi un dabas pētnieki atgādina – lai gulbjus un viņu mazuļus pieradinātu pie patstāvības, putnus nevajag papildus barot. Putnu pamatbarība ir zālājs, kā arī sīki ūdens dzīvnieki un dažādu ūdensaugu daļas, kas ūdenstilpnēs ir pietiekami, tāpēc putnus papildus barot nav nepieciešams.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gulbju piebarošana maina putnu dabisko uzvedību un var apdraudēt to dzīvību. Piebarošana veicina to, ka gulbji nebaidās no cilvēkiem, droši nāk krastā, un šo ieradumu var izmantot arī nelietīgi ļaudis, norāda eksperti. Tāpat gulbji var sajusties apdraudēti un uzbrukt cilvēkiem, ja gulbju mazuļiem pietuvojas pārāk tuvu.

“Situācija, kad gulbji apmetas pilsētas robežās un savās ikdienas gaitās staigā pa pilsētas ielām, ir ierasta un normāla daudzās Eiropas pilsētās. Gulbjiem pilsētā vislielākais drauds ir klaiņojoši suņi, autotransports un paši cilvēki, īpaši jaunieši un cilvēki dažādu vielu ietekmē. Tādēļ nevajadzētu gulbjus pieradināt barību meklēt pilsētas ielās un pie veikaliem, jo gulbjiem ar pamatbarību apkārtējā vidē ir pietiekami,” skaidro Latvijas Dabas muzeja ornitologs un gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.