Liepājā no peldes ledainā ūdenī izglābta lapsa, kura pēc tam veterinārajā klīnikā sastrādājusi nedarbus 22
Šonedēļ Liepājas ostas teritorijā izglābta lapsa, kas ilgstoši peldējusi ledainā ūdenī, jo nav varējusi nokļūt krastā, vēsta “liepajniekiem.lv”.
Kūmiņš kritiskā stāvoklī nogādāts “Dzintara veterinārajā klīnikā”, kur diezgan ātri atguvies un pat paguvis pastrādāt blēdības.
“Nu, lapsas kūmiņ! Tu vakar esot peldējis pa ostu un neesi varējis tikt krastā. Šodien jau tu esi dzīvotājs. Jā, tu jau vairs neesi tā nosalis. Tikai saki, kāpēc tu sagrauzi visas segas, ar ko tev bija pārklāts sprosts? Kāpēc sagrauzi mūsu ūdens šļūteni?” video, ko feisbukā publicējusi klīnika, lapsu mīlīgi uzrunā veterinārārsts Dzintars Tīds.
Lapsu 31. janvārī ostas teritorijā no ūdens izcēluši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.
Vīrietis, kas acīmredzot izsaucis glābējus, dzīvnieku vispirms nogādājis patversmē “Lauvas sirds”, taču, redzot, cik kritiskā stāvoklī ir peldētājs, dzīvnieku ķērājs Andris Tols kūmiņu steidzīgi vedis uz veterināro klīniku. Veterinārārsts Uģis Skangals pastāsta, ka lapsa bijusi kritiskā stāvoklī, knapi varējusi “pirkstus pakustināt” – ķermeņa temperatūra bijusi ļoti zema.
Veterinārārsts ķēries pie dzīvnieka sasildīšanas – kūmiņš guldīts uz sildošajiem paklājiem, ar sistēmu vēnā ielaists silts šķidrums, glikoze un medikamenti, kas paplašina asinsvadus. Profilaksei iešpricētas arī antibiotikas, lai neattīstās plaušu karsonis.
“Dažās stundās dzīvnieks nāca pie samaņas, pēc tam jau arī cēlās kājās un nākamajā rītā bija mundrs,” stāsta U. Skangals.
Naktī klīnikā kūmiņš, visticamāk, stresa ietekmē gan pamatīgi padarbojies – būrī ievilcis un apgrauzis gan segu, gan mazgājamo šļūteni, bet atstāto ēdienu neesot aizticis.
Ceturtdien dzīvnieku ķērājs ieradies savvaļas zvēriņam pakaļ.
“Lapsa bija ļoti moža. Rokas iekšā krātiņā nevarēja likt, jo dzīvnieks rādīja zobus,” teic A. Tols. “Tā kā lapsa izcelta no Karostas kanāla, mēs viņu aizgādājām un palaidām mežā aiz Karostas. Lai dzīvniekam ir tā pati vide, kurā viņš iepriekš mitinājās.”
A. Tols norāda, ka šomēnes aprit septiņi gadi, kopš viņš strādā dzīvnieku patversmē “Lauvas sirds”, un savvaļas dzīvniekus pilsētā nācies glābt ne reizi vien. “Vienreiz esmu vedis ārā no pilsētas alni, kādas piecas sešas reizes arī stirnas un vienu mežacūku.”