Lielo cerību vai arī ielāpu likšanas likums? 0
Ko radošie cilvēki var cerēt sagaidīt no jaunā, svarīgā un tik ilgi novilcinātā “Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likuma”, kas drīz uzsāks ceļu varas gaiteņos? No 2017. gada sociālo atbalstu ārkārtas situācijās minimālās algas apmērā varētu saņemt ap 120 cilvēku gadā. Kam pabalsts pienāksies un kam – ne? Ko praksē nozīmēs radošo personu statuss? Kas tas īsti būs – lielo cerību īstenojuma vai arī kārtējais ielāpu likšanas likums?
Lai par to diskutētu, “Kultūrzīmju” redakcijā ap apaļo galdu pulcējās Dace Bluķe (Latvijas Radošo savienību padome, Latvijas Komponistu savienība), Inguna Irbe (Latvijas Mākslinieku savienība), Arno Jundze (Latvijas Rakstnieku savienība), Ieva Struka (Latvijas Teātra darbinieku savienība), Ieva Romanova (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Andrejs Broks (Latvijas Dizaineru savienība), Maija Pavlova (Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija), Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta statēģiskās plānošanas nodaļas vadītāja Laura Turlaja. Diskusiju vadīja “LA” kultūras nodaļas vadītāja Anita Bormane.
“Likums ir arī ļoti būtisks vēstījums jaunajai paaudzei. Paredzot iespēju saņemt palīdzību dīkstāves posmā, tas vienlaikus nosaka arī statusu – to, ka tavs pienesums valstij un pasaulei ir ko vērts, ka tu vispār eksistē. Tomēr vissvarīgāk šī likuma sakarā man šķiet runāt par darbiem, kas varētu tapt, bet netop – visās jomās,” ir pārliecināta teātra zinātniece Ieva Struka.
Diskusiju lasiet 22. septembra izdevumā “Kultūrzīmes“.