Foto – www.andriskozlovskis.lv

Lieliski vingrojumi pret snaudu 0

Darbdiena rit savu ritējumu, ieturētas pusdienas un šķiet – nu tik strādāsim īsteni ražīgi. 
Tomēr nekā – acis sāk lipt ciet un prāts neviļus atslēdzas. Jāizkustas!

Reklāma
Reklāma

 

Viņš iepriekš to nebija teicis! Zelenskis beidzot atklāj patiesību
Kāpēc pārmaksāt? Eksperti iesaka 9 lietotas, bet labas automašīnas, jaunu vietā
Krievijas zaudējumi karā pirmo reizi mazāki par Ukrainas – ko tas nozīmē?
Lasīt citas ziņas

To pat nevar nosaukt par nogurumu, kas velk uz snaudu – pusdienās uzņemta prāva kaloriju deva, tāpēc darbaspējas uz kādu brīdi krītas, jo organisms visus spēkus velta apēstā pārstrādei enerģijā. Ko darīt, lai vēlme pēc snaudiena pazūd tikpat ātri, kā pārņēmusi, iesaka ārsts, Austrumu medicīnas un cigun vingrošanas speciālists Igors Kudrjavcevs.

 

1. Masējam pēdas

Ērti apsēžamies un vienu kāju pārceļam pār otru, lai tā atrastos paralēli grīdai. Pēda jāmasē ar plaukstas viduci, nevis pirkstiem, un masāža jāveic papēža centram, kā arī punktam, kur attēlā atrodas rādītājpirksts – nedaudz zem kājas īkšķa spilventiņa. Masē, līdz pēdā jūtams siltums. Austrumu medicīnas speciālisti rekomendē veikt vismaz 81 kustību. Pēc tam masē otru pēdu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā uz pēdas projicējas visi ķermeņa orgāni, šāds vingrinājums aizvieto vispārējo masāžu. Uzlabojas asinsrite pēdās un enerģijas apmaiņa visā ķermenī. Tā kā aktīvie punkti atrodas arī uz plaukstas, gūstam dubultefektu.

 

2. Trenējam ikrus


Sēžam uz krēsla, rokas nostieptas gar sāniem. Ieelpojam pilnu vēderu, lai tas uzpūšas. Izelpas brīdī ceļam kājas augšā un mēģinām to pirkstus stiept pie deguna. Pēc tam kājas nolaižam lejā.

Tā izstaipām ikru muskuļus, kur sakrājies stress un saspringums, kā arī atbrīvojamies un uzlabojam asinsriti. Asiņu plūsma aktivējas ķermeņa apakšdaļā, jo pirms tam bija koncentrējusies tikai organisma augšienē.

Ieteicams izpildīt 10 reizes.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Sildām vēderu

Ar taisnu muguru ērti apsēžamies krēslā. Plaukstu novietojam nedaudz zem nabas, iztēlojamies, ka vēders ir ciparnīca, un veicam kustību no sevis pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Pie darba jāliek ne tikai pati plauksta, bet arī pirksti.

Vēdera lejasdaļa ir enerģijas centrs, kas atbild par tās piegādi visam ķermenim. Šis vingrojums uzlabo asinsriti vēdera dobumā un daļēji pārslēgs tās plūsmu no ķermeņa augšdaļas uz leju.

Svētīgi to veikt pirms ēdienreizes, jo šāda masāža uzlabo gremošanas norisi.

Vingrinājums jāveic intensīvi (lai vēders kļūtu silts) vienu minūti ar katru roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Sēžam tukšā gaisā


Pēc ilgas sēdēšanas vajadzētu brītiņu pasēdēt bez krēsla tukšā gaisā. Šāds vingrinājums noslogo augšstilbus un muguru, kura jātur taisni. Nodarbināts tiek arī vēders, jo astes kauls jāvirza uz priekšu un atpakaļ kā jāšanas pozā.

Reklāma
Reklāma

Ja ir laba fiziskā sagatavotība, var sēdēt dziļāk un kājas atraut tālāk vienu no otras. Papēži jātur pie zemes.

Sēdēšana tukšā gaisā palīdz novadīt asinis no galvas uz pārējo ķermeni, atslogojot prātu.

Ieteicams veikt ik pēc stundu ilgas sēdēšanas un darīt to tik ilgi, kamēr nogurst kājas. (Parasti pa to laiku iespējams uzrakstīt dažus e-pastus!)

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Krēslu pa priekšu!

Stabilu krēslu novietojam sev iepretim, nedaudz no tā atkāpjamies un uzliekam rokas uz atzveltnes, bet kājas turam plecu platumā. Galvenais, lai atbalsts būtu nekustīgs. Izliecam muguru paralēli grīdai un ar nelielām kustībām uz augšu un leju stiepjam muguru. Pēc ilgas sēdēšanas mugurkaula starpskriemeļu diski kļūst cietāki un asinis neriņķo. Izstaipot muguru, uzlabojam asinsriti gan mugurā, gan galvas smadzenēs.

Ieteicams staipīties vismaz vienu minūti.

 

 

 

 

 

 

 

6. Stiprinām ribas


Kājas novietojam apmēram plecu platumā un pārnesam svaru uz vienu no ekstremitātēm un izstiepjam tās pašas puses roku, otru roku virzām uz aizmuguri (a). Darām to tā, it kā censtos kaut ko aizsniegt. Un ieelpojam.

Izelpas brīdī ķermeņa svaru pārnesam uz otru kāju un arī roku virzību mainām (b). Atkal ieelpojam.

Mainoties pozai, krūškurvī rodas vilnis un lāpstiņas sāk kustēties. Šis paņēmiens atbrīvo mugurkaula muskulatūru un uzlabo elpošanu, jo šādā veidā stimulējam starpribu muskuļus, kas ir paši svarīgākie elpošanai.

Ieteicams veikt 8 reizes uz katru pusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Kliedējam nogurumu

Iedomājamies, ka visu savu pēdu un vēdera enerģiju ņemam savās rokās (a) un ceļam to gaisā (b). Svarīgi to darīt ļoti strauji un ieelpot tikai caur degunu – tā, lai nāsīs pat nedaudz jūt sāpes.

Kājas sakļaujam cieši kopā, bet visu savu domu spēku veltām pēdām un vēderam. Pēc kustības veikšanas uzmanību koncentrējam tikai uz savām smadzenēm, jo tieši tur nokļūst enerģija un asinis.

Vingrinājums atbrīvo no noguruma un negatīvām domām.

Ieteicams veikt 3 reizes.

Ja ir augsts asinsspiediens, vingrojums nav ieteicams.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.