Kādreizējo Kandavas vecpilsētas graustu pārbūvē par modernu baznīcu 2
Kādreizējo Kandavas vecpilsētas graustu katoļticīgie pārbūvējuši par modernu baznīcu. Tās altārī ir divas rotējošas gleznas – Kristus Augšāmcelšanās svētku un Gvadalupes Dievmātes svētbilde, kas atceļojusi no Meksikas.
“Es gribu dzīvot Kandavā un kļūt par katoli,” tā kāds students no ASV ierakstījis atsauksmi, kad kopā ar Janīnas Kursītes vadīto grupu viesojies Kandavas katoļu dievnamā. Šī baznīca ir neparasta gan ar savu vēsturi, gan pašreizējo izskatu, gan ar to, ka tajā atrodas Baltijā vienīgā Gvadalupes Dievmātes altārglezna, kas atsūtīta no Meksikas. Ar lepnumu ieaicinot savas draudzes svētnīcā, Antoņina Bojarinova un Edīte Pretkele norāda arī uz lielu gleznu, kur lūgšanā redzams viscaur baltā tērpies meksikānis. Par svēto kanonizētajam Huanam Djego 16. gadsimtā Tepeijakas kalnā (netālu no Mehiko) bija parādījusies Jaunava Marija un brīnumainā veidā atstājusi savu attēlu uz viņa indiāņu apģērba apmetņa – tilmas, kas joprojām glabājas šajā kalnā uzceltajā baznīcā.
Kad uz Meksiku svētceļojumā bija aizbraucis priesteris Andrejs Mediņš, kurš tobrīd bija norīkots kalpot Kandavā un sācis mudināt draudzi būvēt savu dievnamu, Gvadalupes Dievmātes attēls viņu iedvesmoja lūgt bīskapam arī Latvijā veltīt baznīcu šīs Jaunavas Marijas svētbildes godam, turklāt meksikāņi solījās atsūtīt tās kopiju.