Foto-LETA/AFP

Lielbritānija, Francija un Vācija: transnacionālajām kompānijām jāmaksā nodokļi godīgi 0

Lielbritānijas,  Francijas un Vācijas finanšu ministri sestdien paziņoja par iniciatīvu, kuras nolūks ir panākt, lai lielās transnacionālās korporācijas godīgi maksātu nodokļus, nevis izmantotu dažādas shēmas, lai maksājamos nodokļus samazinātu līdz minimumam.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Baidījāmies piestāt pat benzīntankā!” Latviešu ģimene piedzīvojusi trillera cienīgu bēgšanu no Zviedrijas, lai glābtu savu bērnu 311
Mājas
Kam patiesībā paredzēti veļas mašīnas atvilktnes 3 nodalījumi, zina vien retais
Mājas
Kāpēc tējas maisiņu nedrīkst izspiest tasītē? Daudzi cilvēki to pat nenojauš 12
Lasīt citas ziņas

Lielbritānijas finanšu ministrs Džordžs Osborns, Francijas finanšu ministrs Pjērs Moskovisī un Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible uzsvēra, ka ir laiks starptautiski koordinētai rīcībai, lai vērstos pret to, ka lielās kompānijas peļņas nodokli maksā citās valstīs, kur nodokļa likme ir daudz zemāka.

Šī iniciatīva, par kuru tika paziņots G20 finanšu ministru sanāksmes laikā Maskavā, ir pamatota ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pētījumu par šādas lielo korporāciju rīcības sekām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs runājam par praksi, kas ir pilnīgi likumīga. Ir nepieciešams mainīt likumus,” preses konferencē Maskavā teica OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurrija.

“Neviena valsts to nevar izdarīt viena pati,” uzsvēra Gurrija.

Šoible sacīja, ka “nav godīgi, ka multinacionālās kompānijas var izmantot globalizāciju kā rīku”, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas godīgā apmērā. Savukārt Moskovisī norādīja, ka “šis ir jautājums par godīgumu attiecībā uz mūsu pilsoņiem”.

Osborns teica, ka pašreizējie globālie noteikumi par nodokļu maksāšanu ir izstrādāti saskaņā ar Nāciju līgas deklarētajiem principiem pagājušā gadsimta 20.gados, un kopš tā laika ir bijis maz izmaiņu.

“Tas nozīmē, ka nodokļu sistēma neatspoguļo to, kā starptautiskās kompānijas veic uzņēmējdarbību,” sacīja Lielbritānijas finanšu ministrs.

OECD pētījumā teikts, ka dažas multinacionālās korporācijas pamanās maksāt nodokļos tikai 5% procentus peļņas, kamēr mazajiem uzņēmumiem ir jāmaksā reizēm pat sešas reizes lielāka likme.

Pētījumā sacīts, ka šāda prakse pēdējā desmitgadē tiek īstenota aizvien agresīvāk, un starptautiskās kompānijas mēdz reģistrēt firmas ārzonās vai citās valstīs ar zemiem nodokļim, lai nodokļus maksātu tur.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.