Lielas lietas no maziem kamoliņiem. Ko iesākt ar dziju atlikumiem? 3
Inita Šteinberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
“Esmu mazo kamoliņu izadīšanas fane,” tā par sevi saka rokdarbniece Rota Šalkovska. Somas, jakas un džemperi – arī mazie dziju galiņi nav ārā metami.
Kad dziju atlikumu ir sakrājies kaitinoši daudz, jāķeras pie to likvidācijas. Vispirms tos vajadzētu sašķirot pa toņiem, lai visu bagātību var novērtēt un fantāzija sāk rosīties.
Ja dziju knipucīšu daudz, rokdarbniece Rota Šalkovska iesaka uzadīt kādu praktisku apģērba gabalu. Piemēram, jaku no gabaliņiem.
Kā piegrieztni der izmantot kādu savu apģērba gabalu. Jaku sāk adīt kā parasti – uzmet vajadzīgo skaitu valdziņu katram gabalam. Taču tur, kur krāsu laukumus paredzēts mainīt, dziju sakrusto. Kamoli gluži kā tautas deju dancotāji sadodas elkoņos. Kad dzijas sakrustotas, turpina adīt rindiņu. Jo laukumi lielāki, jo piņķerēšanās ar kamoliem mazāka.
Svarīgi tikai, lai dzija būtu vienāda resnuma. Ja diedziņš smalkāks, var satīt vairākus kopā. Dažkārt šādas raibās jakas gatavo, adot katru gabaliņu atsevišķi un pēc tam sašujot, taču tad vīles vieta veidojas stingra, apģērbs nebūs plastisks.
Jautri raibajiem adījumiem dziju var iegādāties arī otro roku veikalos, jo dažādi atlikumi tur maksā pavisam lēti.
Publikācija sagatavota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu
Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.