Kā barot sanbernāru? 0
“Mums ir sanbernāra kucēns. Kā pareizi barot šīs šķirnes suni? Vai jāļauj ēst, cik grib, vai jādod konkrēta norma?” SANDRA
– Būtu jāzina kucēna vecums, lai apjaustu, kādā augšanas fāzē ir dzīvnieka organisms, kauli, locītavas, – piebilst Olaines veterinārā centra “All4pets” veterinārārste Santa Zirnīte.
Sanbernāri ir gigantisku šķirņu pārstāvji, tāpēc pareizai ēdināšanai ir liela nozīme. Kucēns attīstās strauji un īsā laika periodā sasniedz iespaidīgus apmērus. Piemēram, pieaugusi sanbernāra kucīte sver 60–70 kg, tāpēc augšanas periodā organismam jāsaņem nepieciešamie vitamīni un minerālvielas. Svarīgi pievērst uzmanību suņa kājām un locītavām, lai tās nebūtu vājas (pakaļkājas it kā velk, tās ļogās vai ejot šļūkā), lai nebūtu nepareiza kāju stāvotne (ieliektas uz iekšu vai izliektas uz āru). To novērtēt palīdzēs veterinārārsts vai audzētājs.
Sanbernāriem salīdzinājumā ar kopējo ķermeņa masu ir liela skeleta masa, tāpēc līdz 18–24 mēnešu vecumam papildus vajadzīgas hondroitīna un glikozamīna devas. Tās palīdz nostiprināt locītavas, kam ir ļoti liela slodze suņa milzīgās masas dēļ. Labāk izvēlēties nevis sintētiski iegūtas vielas, bet gan uz dabisko izejvielu bāzes gatavotus produktus, kuru sastāvā ir skrimšļi vai želatīns.
– Savukārt ar kalcija preparātiem ieteiktu būt uzmanīgiem, jo locītavām jāaug, tās nevajag strauji pārkaulot, kā bieži notiek, ja dod par daudz vitamīnu un minerālvielu, – saka veterinārārste.
Tikpat svarīgi ir uzmanīt, lai kucēns nebūtu pārāk resns, jo tas tāpat ietekmē kāju un locītavu veselību. Ja kucēnam ir četri mēneši, neliels apaļīgums vēl ir pieļaujams, bet jāraugās, kāda ir kāju stāvotne un locītavas. Sešus mēnešus vecs kucēns vairs nedrīkst būt resns, jo tā ir liela slodze intensīvi augošajām locītavām. Tāpēc šīs šķirnes kucēniem barība nekādā gadījumā nedrīkst būt pieejama visu laiku. Ēdienreizēm jābūt normētām, kucēns jābaro 3–4 reizes dienā, ievērojot suņa vecuma posmam un svaram norādītās normas. Kucēnu, kas ir 7–8 mēnešus vecs, baro divas reizes dienā.