Publicitātes foto

Lielākie Lāčplēša dienas sarīkojumi Latvijā: no koncertiem līdz lāpu gājieniem 0

Rīgā

11. novembrī Lāčplēša dienas piemiņas paskumi sāksies plkst. 9 ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija laukumā pie Brīvības pieminekļa. Jau tradicionāli atceres pasākums Rīgas atbrīvotājiem notiks arī Sudrabkalniņā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

No plkst. 16 līdz pat plkst. 23 notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”.

Tā ietvaros notiks gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa. Krastmalā pie Lielā Kristapa skulptūras skanēs vīru kopas “Vilki”, folkloras draugu kopas “Skandinieki”, folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” izpildītās dziesmas, un plkst. 19 tradicionāli Daugavā tiks palaists piemiņas uguns plosts

CITI ŠOBRĪD LASA

Plkst. 17 jau sesto gadu Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Vecrīgā, pulcējot folkloras kopas, notiks sadziedāšanās pasākums, kurā galvenā ir tautasdziesma. Izdziedot dziesmas, kas veltītas latviešu karavīru piemiņai, mēs godinām mūsu tautas brīvības cīnītājus un patriotus. Koncertā uzstāsies KTMC “Ritums” folkloras kopas – “Grodi”, “Garataka”, “Skandinieki”, “Savieši”, “Budēļi”, “Vilkači”, “Zvīgzna”, “Lāns”, “Laiva” un jauniešu folkloras studija “Banga.

Šogad pirmo reizi paralēli folkloras kopu koncertam 2.stāva zālē notiks latviešu filmu, īsfilmu demonstrēšana. Programmā paredzētas studijas “Animācijas brigāde” 4 animācijas filmas un dokumentālās filmas “Dziesmuvara” un “Astoņas zvaigznes”. Filmās, kas ir ļoti patriotiskas, ir jūtama latviešu tautas identitāte, gribasspēks un cīņa par brīvību. Siltākai noskaņai apmeklētājus cienāsim ar siltu tēju un kopīgi atzīmēsim valsts svētku mēnesi.

Laikā no plkst. 20 līdz 20.05 Latvijas baznīcu zvani ieskandinās pirms simts gadiem gūto vēsturisko Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku.

No plkst. 20.30 līdz 23 laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas norisināsies koncerts, kurā piedalīsies vīru kopa “Vilki”, grupas “Pērkons” un “Refleksija”. Pasākuma laikā varēs uzzināt vairāk par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos un baudīt siltu tēju. Pasākuma laikā būs atvērts Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1.stāvs.

Pierīgā

Jūrmala

Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Jūrmalā 11. novembrī sāksies plkst. 16 ar svētbrīdi Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, pēc svētbrīža notiks ziedu nolikšana pie piemiņas plāksnes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Plkst. 17.30, izgaismojot novembra krēslu, jūrmalnieki dosies lāpu gājienā no Raiņa ielas (pretī Slokas pamatskolai) līdz kapteiņa Paula Zolta piemineklim Kaugurciemā, kur plkst. 18 notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīnītājiem.

Muzikālu priekšnesumu programmā “Zeme labā un svētā” sniegs Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns. Piemiņas pasākuma noslēgumā varēs sasildīties pie ugunskura un tases karstas tējas.

Reklāma
Reklāma

Pieminot brīvības cīnītājus, notiks arī lāpu gājiens uz kritušo karavīru atdusas vietām Ķemeros, tas sāksies plkst. 17 no Ķemeru bibliotēkas (Tukuma ielā 20).

Laiks pirms Latvijas valsts dibināšanas liek atskatīties uz mūsu valstij nozīmīgiem notikumiem. Jūrmalā izšķirīgas atbrīvošanas cīņas norisinājušās Slokā, Kauguros un Ķemeros. 11. novembrī aicinām atcerēties Latvijas vēsturi un godināt tautas varoņus piemiņas pasākumos Jūrmalā.

Kurzemē

Liepāja

11. novembrī Jāņa Čakstes laukumā plkst. 17 ikviens interesents aicināts redzēt, dzirdēt un sajust Brīvības cīnītāju drošsirdību un tēvzemes mīlestību. Svētku noskaņu uzburs dzīvā uguns, sirdij tuvas melodijas un īpaši veidots sajūtu stāstījums par simts gadus seniem notikumiem.

Pasākumā piedalīsies gan Liepājas jaunie mākslinieki, gan jau pieredzējuši mūziķi, Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīva “Banga” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Bandzenieki” dalībnieki un Liepājas BJC jauniešu kora “Reverberācija” vīru grupa diriģenta Andra Mockus vadībā.

Muzikālo noformējumu veido Normunds Kalniņš un to papildinās Ērika Vilsona stāstnieka balss. Pasākumu vadīs aktieris Sandis Pēcis. Scenāriju veido Zanda Štrausa.

Jau no plkst. 17.30 visi interesenti aicināti stāties lāpu gājienam, lai plkst. 18 svinīgā solī no Jāņa Čakstes laukuma dotos uz Ziemeļu kapiem.

Ap plkst. 18.45 piemiņas brīdī Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa klātesošos uzrunās kapelāns, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kā arī Liepājas pilsētas domes vadība. Pasākumā uzstāsies jaunā vokāliste Elizabete Katrīna Elere un mūziķi.

Ventspils

Paši mazākie uz Latvijas dzimšanas dienas tematiskajiem svētku pasākumiem aicināti svētdienās. 10. novembrī, Bērnu pilsētiņā plkst. 11 un bērnu parkā “Fantāzija” plkst. 15 būs skatāma bezmaksas muzikāla programma bērniem “Es būšu varens…”, savukārt 17. novembrī gan Bērnu pilsētiņā, gan “Fantāzija” gaidāms svētku koncerts “Skaista mūsu tēvu zeme” – uzstāsies pop studija “Jūras akmentiņi”, Centra sākumskolas vokāli instrumentālā grupa “Jautrie draugi” un vokālais ansamblis “Mazā Prinča planētas” uzstāsies.

Pirmdien, 11. novembra vakarā, plkst. 17 notiks jauno zemessargu uzņemšana pie Ventspils Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas.

Vakara turpinājumā plkst. 17.30 lāpu gājiens no piemiņas stēlas līdz Baltajam krustam, kur gājiens noslēgsies ar piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu pie Nezināmā kareivja kapa. Vēlāk, plkst. 19 Reņķa dārzā karavīru piemiņai no svecītēm tiks izveidotas Ugunszīmes “Divas puses”.

Latgalē

Daugavpils

11. novembrī, godinot kritušos karavīrus, no plkst. 10 līdz 11.25 karavīru kapos un piemiņas vietās Daugavpilī – Garnizona kapos, Pareizticīgo kapos, Vecticībnieku kapos un Katoļu kapos tiks nolikti ziedi, kā arī aizdegtas svecītes. Bet plkst. 12 notiks svinīgais piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos – Luterāņu kapsētā.

Savukārt plkst. 14 Daugavpils Novadpētniecības muzeja pagalmā notiks Valsts robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi. Ieeja pasākumā bez maksas. Īpaši tiek gaidīti pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi un jaunāko klašu skolēni.

Bet plkst. 15 Daugavpils cietokšņa dārzā, pie atjaunotā pieminekļa Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājnieku pulka karavīriem, notiks svinīgā ziedu nolikšana un tiks dots Jaunsargu svinīgais solījums.

Turpinot tradīciju, arī šogad 11. novembrī norisināsies Lāčplēša dienai veltītais Lāpu gājiens no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1) līdz Vienības laukumam. Gājiena sākums paredzēts plkst. 17, savukārt pulcēšanās jau no plkst. 16.30 Dubrovina parkā pie Daugavpils Universitātes.

Bet, rosinot īpašo svētku noskaņu, plkst. 17.45 Vienības laukumā notiks Lāčplēša dienai veltīts grupas “Ducele” koncerts. Grupas sastāvā muzicē pieredzējuši mūziķi – Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Mārcis Kalniņš un daugavpilietis Artūrs Uškāns.

Saglabājot patriotisma noskaņu, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 1. novembra līdz pat 2020. gada 2. februārim apskatāma izstāde “Par Latviju!”. Tā veltīta Latvijas Neatkarības kara, Latvijas armijas un Valsts robežsardzes simtgadei.

Rēzekne

Pirmdien, 11. novembrī, plkst. 12 Latgales Kultūrvēstures muzejā notiks Vēstures mirkļu pietura “”Ņem, Tēvzeme, tavs esmu viss!” 9. Rēzeknes kājnieku pulkam 100″.

Pirms simts gadiem mūsu senčiem bija tikai sapnis par brīvu un neatkarīgu valsti. Katru gadu 11. novembrī pieminam cīnītājus, kuriem nebija šaubu par skaisto Latvijas sapni – savu valsti.

Viņi ticēja, ka tā dēļ ir vērts cīnīties, nepadoties, uzvarēt, ziedot visdārgāko – dzīvību. Viņi ticēja, ka dzīvi palikušie šo sapni nosargās un turēs svētā piemiņā.

Starp kritušajiem un dzīvajiem bija arī 9. Rēzeknes kājnieku pulka karavīri. Izstaigājis Neatkarības kara ceļus, pulks no 1921.–1940. gadam izvietojās Rēzeknē.

Muzeja krājumā glabājas bagātīgs materiāls par pulka vēsturi, ir daudz fotogrāfiju. Sagaidot pulka simtgadi, muzeja speciālistiem radās doma izdot fotoalbumu. Ideja realizējās “caur ērkšķiem”, tāpēc izdevuma prezentācija nenotika pulka dzimšanas dienā 9. augustā, kā bija iecerēts, bet, pateicoties Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas finansiālam atbalstam, notiks 11. novembrī – Lāčplēša dienas simtgadē.

Vidzemē

Atzīmējot 100. gadadienu kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoni visā Vidzemē piedalīsies vietējo novadu rīkotajos lāpu gājienos un, atsaucoties un vietējo skolu un bērnudārzu aicinājumiem, tiksies ar bērniem un jauniešiem, pastāstot par Zemessardzi un dodot iespēju aplūkot un pielaikot ekipējumu.

Zemessardzes 22.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi 11.novembrī piedalīsies lāpu gājienos un svinīgajos pasākumos Valmierā, Rūjienā, Alojā, Mazsalacā, Naukšēnos, Staicelē, Salacgrīvā, Valkā, Ērģemē un Strenčos.

Rūjienā 11. novembrī no plkst.16 līdz 18 būs apskatāms Zemessardzes ekipējums.

Savukārt 12. novembrī bataljona karavīri un zemessargi viesosies Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, kur skolēni varēs iepazīties ar dienesta iespējām Zemessardzē un aplūkot militāro ekipējumu.

Pasākumos Valmierā piedalīsies arī 2.Vidzemes brigādes štāba pārstāvji, kuri 7.novembrī kopā ar jauniešu organizāciju “Vinda” locīs sarkanbaltsarkanās lentītes, 11. novembrī dosies lāpu gājienā un 15. novembrī viesosies pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”.

Zemessardzes 25.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi 11. novembrī piedalīsies lāpu gājienos un svinīgajos pasākumos Gulbenē, Madonā un Lubānā. Turklāt Madonā plkst.19 svinīgā pasākuma laikā jaunie zemessargi dos zemessarga zvērestu.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar dienesta iespējām Zemessardzē, bataljona zemessargi vadīs lekciju un demonstrēs ekipējumu Lizuma vidusskolā, bet 12.novembrī Dzelzavas internātpamatskolā papildus lekcijai jaunieši piedalīsies zemessargu organizētās sporta aktivitātēs un ierindas apmācībā.

Savukārt 13. novembrī tādas pašas aktivitātes notiks Madonas vidusskolā un 15. novembrī Kusas pamatskolā. 14. novembrī Gulbīšu pamatskolā un Sveķu speciālajā skolā jaunieši varēs piedalīties zemessargu sagatavotajās sporta aktivitātēs.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi 11.novembrī piedalīsies lāpu gājienos un svinīgajos pasākumos Cēsīs, Raunā, Siguldā, Allažos, Vangažos, Limbažos, Salacgrīvā un Jaunpiebalgā, bet Pārgaujas novada Plācī un Raiskumā, kā arī Drustos zemessargi nodrošinās goda sardzi.

Tāpat bataljona pārstāvji Allažos un Vangažos demonstrēs militāro ekipējumu un pasākumu apmeklētājiem piedāvās tēju.

Savukārt 12. novembrī bataljona karavīri Amatas novada Spārē piedalīsies piemiņas pasākumā pie Vīlandes skolnieku rotas karavīru pieminekļa, bet 14. novembrī Amatas novada Zaubes pamatskolā demonstrēs militāro ekipējumu un vadīs komandas veidošanas vingrinājumus, un 15. novembrī Limbažu pirmsskolas izglītības iestādē “Kāpēcītis” tiksies ar bērniem.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljona pārstāvji 11. novembrī Apē un Rugājos piedalīsies lāpu gājienā un organizēs militārās aktivitātes bērniem, dodot arī iespēju pielaikot militāro ekipējumu un apskatīt militāro tehniku un ieročus.

Savukārt Alūksnē karavīri un zemessargi noliks ziedus pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru kapiem, piedalīsies piemiņas brīdī Garnizona kapos un pie 7.Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa, kā arī Balvos, Viļakā un Alūksnes novada Mālupes un Bejas pagastos karavīri un zemessargi dosies lāpu gājienos un godinās kritušos karavīrus.

Zemgale

Bauska

Bauskas novada skolu audzēkņi un pedagogi 11. novembrī, Lāčplēša dienā, sadosies rokās zibakcijā “Brīvības ceļš”.

Atsaucoties Bauskas politiski represēto kluba “Rēta” ierosmei, Patriotu nedēļas laikā vairāku Bauskas novada skolu audzēkņi 11. novembrī plkst.13 piedalīsies akcijā, kuras laikā sadodoties rokās, simboliski pieminot 100 gadus kopš Bauskas atbrīvošanas no Bermonta – Golca karaspēka un “Baltijas ceļa” trīsdesmitgadi.

Zibakcijā “Brīvības ceļš” piedalīsies skolēni un pedagogi no Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas, kas pulcēsies Uzvaras ielā, no Bauskas 2.vidusskolas, piepildot Dārza ielu gar Korfa dārzu līdz Salātu ielai, kā arī Dārza un Slimnīcas ielu līdz Plūdoņa ielai. Savukārt Bauskas pilsētas pamatskolas pārstāvji pulcēsies Plūdoņa ielā.

Zibakcijā piedalīsies arī Bauskas novada pamatskolas pie savām skolām pagastos, kopīgi apliecinot vēsturisko notikumu nozīmību tautas solidaritāti un dzimtenes mīlestību.

Atzīmējot Lāčplēša dienu un godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, 11. novembra pusdienlaikā Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns kopā ar pašvaldības policijas priekšnieku Jāni Feceru, Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieri majoru Aivi Vāceru, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa priekšnieku Aigaru Biti un Dobeles nacionālo karavīru apvienības pārstāvi Laimonu Ezergaili tradicionāli apmeklēs un noliks ziedus un sveces vairākās brīvības cīņu piemiņas vietās novada teritorijā: Dobeles pilsētas kapos, Virkus kapos, pie piemiņas plāksnes Bērzē, kā arī Īles nacionālo karavīru piemiņas vietā Zebrenes pagastā.

Dobele

11. novembra vakarā Dobelē tradicionāli notiek Gaismas gājiens, kā arī svinīgs piemiņas brīdis pie Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem veltītā Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Jēkabpils

11. novembrī plkst. 17 Krustpils kultūras namā skanēs svētku koncertuzvedums “Sirdspuksti” (biļešu cena 12 – 20 eiro).

Plkst. 17.30 Kļavu iela pie Kena parka sāksies Lāčplēša dienas Lāpu gājiens, bet plkst. 18 pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju” notiks piemiņas brīdis.

Savukārt no 12. līdz 14. novembrim katru vakaru plkst. 18 Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē varēs noskatīties filmu “Dvēseļu putenis”. Biļetes cena 3 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.