Foto: LETA

Lielajai mūzikas balvai par izcilu interpretāciju nominēti Rubiķis, Bramanis, Lakstīgala un Šimkus 0

Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā “Par izcilu interpretāciju” ir nominēti dziedātājs Raimonds Bramanis par izcilu Tota lomas iedzīvinājumu Imanta Kalniņa operā “Spēlēju, dancoju”, diriģents Ainārs Rubiķis par Artura Onegēra Trešās jeb “Liturģiskās” simfonijas interpretējumu kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, pianists Vestards Šimkus un diriģents Atvars Lakstīgala par Sergeja Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta atskaņojumu, LA.lv informēja “Latvijas koncertu” komunikāciju speciāliste Rinta Bružēvica.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Dziedātājs Raimonds Bramanis līdz ar izcilo Tota lomas iedzīvinājumu Latvijas Nacionālās operas jauniestudētajā Imanta Kalniņa meistardarbā “Spēlēju, dancoju” ieguvis slavu kā jaunais Kārlis Zariņš.

Kokles spēlmanītis Tots ir ļoti dinamisks cilvēciskas un radošas kaislības koncentrāts, kurš izrādes gaitā iziet grūtiem pārbaudījumiem pilnu atzīšanas un pārtapšanas ceļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ļoti grūts un sarežģīts tas ir arī tenoram, jo paralēli visam citam uz skatuves notiekošajam, ir jātiek galā ar Kalniņa mūzikas āķīgajiem intonatīvajiem līkločiem, balansējot starp nemitīgi mainīgajiem reģistriem pat visdramatiskākajos brīžos.

Bramanis ar šo uzdevumu tiek galā spoži – viņš ir lieliskā vokālajā formā un dedzīgi pārliecinošs aktierspēlē, abas šīs talanta šķautnes dabiski sakausējot vienotā veselumā visā izrādes garumā.

Līdzās spēkam Raimonds pārliecina arī ar maigumu, kas gaišā vienkāršībā staro dziedājumā “Čuči, guli, līgaviņa, uz manām rociņām”.

Berlīnes Komiskās operas muzikālā vadītāja Aināra Rubiķa uztāšanās Latvijā ir retas, bet ļoti īpašas.

Neaizmirstams izvērtās arī viņa Artura Onegēra Trešās jeb “Liturģiskās” simfonijas interpretējums kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

eiksmīgi atradis kopīgu valodu ar LNSO, talantīgais diriģents bezbailīgi izgaismoja šī šveiciešu-franču skaņraža mūzikas mežonīgās galējības.

Pārsteidzošs un pārliecinošs, skaudri eksistenciāls un izsāpēti patiess, kontrastaini izgaismots un mierinoši veldzējošs bija 15. martā Lielajā ģildē piedzīvotais Onegēra iespaidīgās partitūras atskaņojums Rubiķa vadībā.

Pianists Vestards Šimkus un diriģents Atvars Lakstīgala ir labi sastrādājies radošais tandēms.

2019. gadā īpaši spilgts kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri abiem padevās Sergeja Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta atskaņojums 4. oktobrī koncertzālē “Lielais dzintars”.

No visiem Latvijas profesionālajiem orķestriem tieši vēju pilsētā bāzētais kolektīvs pēdējo desmit gadu laikā visbiežāk sadarbojies ar virtuozo pianistu, un gandrīz vienmēr šajās satikšanās reizēs pie diriģenta pults bijis tieši Atvars.

Reklāma
Reklāma

Šimkus un Lakstīgalas senlolotais sapnis – kopīgi atskaņot slaveno Rahmaņinova partitūru īstenojās grandiozi iespaidīgā un romantiski saviļņojošā interpretācijā, kur caurvijošā bezgalīgā melodijas straume un emocionālais dziļums neatstāja vienaldzīgus šī koncerta klausītājus.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 25. februārī Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Radio 3 “Klasika” plkst. 19. un Latvijas Televīzijas 1. kanāls atliktajā tiešraidē plkst. 21. 15.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.