“Lielā kara nebūs, bet iespējamas mazas riebeklības no Kremļa puses.” Politologs par to, ka Maskava nospiedusi “bremzes pedāli” 96
“Ķīna ir viens no izšķirošajiem faktoriem pašlaik,” TV24 raidījumā “Ziņu TOP” uzsvēra politologs Andis Kudors, runājot par situāciju Ukrainā.
Iespējams, tāpēc arī Krievija ar savu spēku izvietošanu Kazahstānā tik ātri apstādināja KDLO [Kolektīvās drošības līguma organizācija, kurā ietilpst Krievija, Tadžikistāna, Kirgizstāna, Kazahstāna, Baltkrievija un Armēnija – red.] operāciju.
Arī tagad ASV pārstāve Viktorija Nolanda uzrunājusi Ķīnu, lai tā izdarītu spiedienu, uzrunājot savus kolēģus Maskavā.
“Kopumā izskatās, ka tas tiešām ir noticis – es nedomāju, ka Ķīna vēlas karu savas olimpiādes laikā, un mēs puslīdz droši varam teikt, ka, kamēr būs olimpiāde, tikmēr kaut kāda lielā kara nebūs. Kopumā es domāju, ka vispār lielā kara nebūs, bet ir iespējamas kaut kādas mazākas riebeklības no Kremļa puses,” politologs atzīmē.
Viņš norāda, ka NATO ir ieņēmuši “sliktā policista” lomu, jo Jenss Stoltenbergs, NATO ģenerālsekretārs, nevis vienkārši runāja par Ukrainas situāciju, bet aicināja Krieviju izvest karaspēku no Gruzijas, Ukrainas un Moldovas, kas, pēc politologa domām, ir ļoti laba pieeja. ASV, savukārt, komunicē maigāk.
Kudors stāsta, ka Krievijas puse izdarīja lielu spiedienu, apgalvojot, ka uzbruks, uz ko ASV un NATO teica “jā, viņi uzbruks” un sāka sūtīt ieročus un atbalstu.
Tas vilnis no Rietumu puses ir bijis tik veiksmīgs, ka, tagad paskatoties, ko raksta Krievijas propoganda, viss pavērsies pavisam otrādāk: “Kā? Viņi mūs aicina uz karu? Nekādā gadījumā nekarosim Ukrainā, ASV grib, lai mēs karojam, redziet, kā viņi dzen vilni.” Tāpēc A. Kudors uzskata, ka vismaz komunikācijas ziņā Maskava ir nospiedusi “bremzes pedāli”.