Liegums iebraukt Krievijā Kalnietei varētu būt saistīts ar nostāju Ukrainas jautājumā 7
Liegums iebraukt Krievijā Eiropas Parlamenta (EP) deputātei Sandrai Kalnietei varētu būt saistīts ar viņas politisko darbību un nostāju Ukrainas jautājumā.
To otrdienas rītā sarunā ar LTV raidījumu “Rīta Panorāmu” pieļāva pati Kalniete. Politiķe norādīja, ka ir vienmēr iestājusies par Ukrainas interesēm un pret Krievijas agresiju. Tāpat atteikums iebraukt Krievijā var būt arī daļa no kopējā procesa, atzina Kalniete. “ES, nosakot sankcijas atsevišķiem [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina režīma personāžiem, [“melnos sarakstus”] visu laiku ir paplašinājusi un publicējusi. [Par atrašanos Krievijas “melnajā sarakstā] var uzzināt tikai iebraucot Krievijā. Jo Krievija par saviem “melnajiem sarakstiem” neinformē,” teica Kalniete.
Liegums iebraukt Krievijā Kalnietei noteikts līdz 2019.gada novembrim. Jebkurš politiķes mēģinājums iekļūt Krievijā līdz minētajam termiņam var tikt krimināli sodīts, sociālajā vietnē “Facebook” informē EP deputāte.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Kalnietei Šeremetjevas lidostā Maskavā pirmdienas vakarā tika paņemta diplomātiskā pase, kas netiek atdota, un viņai atteikta ielaišana Krievijā. Kalniete aģentūrai BNS sacīja, ka viņai nav paskaidrots, kādēļ šāda situācija ir izveidojusies. Paņemot pasi, teikts, ka tas tiek darīts personas datu pārbaudei.
Kalniete devās uz nogalinātā Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova bērēm, kas paredzētas otrdien. Atšķirībā no Kalnietes Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) ir ielaists Krievijā. Latviju Ņemcova bērēs pārstāv arī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.
Tāpat vēstīts, ka Krievija nav ieviesusi nekādus iebraukšanas ierobežojumus ārvalstu delegāciju pārstāvjiem, kas vēlas atvadīties no Maskavā noslepkavotā opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova, bet izņēmums ir ārzemnieki, kas atrodas Krievijas “melnajos sarakstos”, pirmdienas vakarā informēja ziņu avots Krievijas Ārlietu ministrijā.