Foto-LETA/AFP

Līdz šim apzinātas vairāk nekā 1500 balto stārķu ligzdas Latvijā 2

Latvijas Dabas fonda un Latvijas Ornitoloģijas biedrības akcijā par balto stārķu un to ligzdu uzskaiti līdz šim ir saņemtas ziņas par vairāk nekā 1500 ligzdām, liecina informācija portālā “Dabasdati.lv”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slaveni mīļākie, veģetatīvā distonija, sēras, ticība un alkohols: izcilās aktrises Rēzijas Kalniņas dzīves līkloči 140
Kokteilis
Kā šogad nodzīvot savu labāko dzīvi? Ieteikums visām zodiaka zīmēm, no kā izvairīties
Veselam
Šī laulība ir lemta neveiksmei – sievietes parasti grib šķirties, ja apprecas šo iemeslu dēļ 13
Lasīt citas ziņas

Līdz nedēļas vidum bija saņemta informācija par 1525 balto stārķu ligzdām un ir reģistrēti vairāk nekā 1600 novērojumi. Dažkārt par vienu un to pašu ligzdu ziņojuši vairāki cilvēki.

Visvairāk iedzīvotāji iesūtījuši ziņas par stārķu ligzdām teritorijā starp Talsiem un Tukumu – tur dažu desmitu kilometru rādiusā novērotas 177 ligzdas. Pa sešām ligzdām ir konstatētas Kaives un Lamiņu apkaimē, Kandavā ievērotas septiņas ligzdas, Pūrē – četras. Ir saņemtas ziņas par vietām, kur vienuviet atrodas daudz stārķu ligzdu, piemēram, Dižstendes apkaimē novērotas 15 ligzdas, Matkules apkaimē – 12 ligzdas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daudz ziņu par stārķu ligzdu atrašanās vietām saņemts arī no citiem novadiem – Vidzemes, Zemgales un Latgales. Piemēram, Jumpravas apkaimē reģistrētas 14 balto stārķu ligzdas, Raganas apkaimē – desmit ligzdas, bet Bērzaunes apkaimē ziņots par 11 ligzdām.

Tomēr ir arī vairākas vietas, no kurām nav saņemtas ziņas par stārķu ligzdām. Piemēram, Alūksnes apkaimē nav pieteicies neviens cilvēks, kas būtu novērojis kādu stārķa ligzdu. Ziņas par ligzdām nav saņemtas arī no Mazsalacas, Aglonas, Liepājas un Līvāniem.

Stārķu ligzdu uzskaite notiek Eiropas nozīmes vides izpētes projekta ietvaros. Uzskaites mērķis ir iegūt informāciju par iespējami visām Latvijas balto stārķu ligzdām. Sākotnēji iedzīvotājiem ir jāievada dati par novēroto ligzdu, bet jūlijā šī ligzda būs jāapmeklē atkārtoti, lai ziņotu par ligzdošanas sekmēm.

Kā norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latviju var dēvēt par balto stārķu zemi, jo šeit ir dzimtene aptuveni 4,5% no visiem pasaulē sastopamajiem stārķiem. Latvijā ir arī viens no augstākajiem svēteļu ligzdu blīvumiem pasaulē – 17 ligzdas uz 100 kvadrātkilometriem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.