Rīgas nama iedzīvotāji pret pašu gribu iegrimuši milzu parādos 8
Tik traki nav nevienā namā
Apsaimniekošanas uzņēmuma “BVH” valdes priekšsēdētāja Diāna Āboliņa-Šetlere atklāj, ka pusotra gada laikā Trijeca parāds par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem sasniedzis 32 000 eiro. “Rīgā mūsu uzņēmuma apsaimniekošanā pavisam ir 25 dzīvojamie nami. Bet tik traki kā ar Stabu ielas namu nav klājies nevienā,” atzīst Diāna Āboliņa-Šetlere. “Pats trakākais – vienai daļai dzīvokļu īpašnieku jāapmaksā citu radītie parādi, ko viņi pilnībā nespēj, un parāda summas turpina augt.”
“Šī gada martā mūsu nams jau bija parādā komunālo pakalpojumu sniedzējiem 33 794 eiro, no šīs summas lauvas tiesa ir Trijeca kunga parāds. Tā kā nams sadalīts nevis atsevišķos dzīvokļu īpašumos, bet domājamās daļās, par uzturēšanas izdevumiem būtu jāatbild visiem kopīpašniekiem atbilstoši viņiem piederošo domājamo daļu lielumam,” skaidro Jānis Klūga.
Līdz 2013. gada augustam šī nama apsaimniekotājs bijis Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”, bet tad no apsaimniekošanas atteicies. Uzņēmuma pārstāve Santa Vaļuma atzīst, ka no apsaimniekošanas atteikušies nama iedzīvotāju lielo parādu dēļ. Kā vēsta Jānis Klūga, jau tolaik parāds esot sasniedzis 125 555 latus, no kuriem 98 487 lati bijis E. N. Trijeca parāds. No “Rīgas namu pārvaldnieka” izziņas redzams, ka 2013. gada augustā parāds bijis pat vēl lielāks – 131 012 lati.
2013. gada septembrī kopīpašnieki kopsapulcē nolēmuši, ka par nama uzturēšanu turpmāk gādās dzīvokļu īpašnieku biedrība, kuras dibināšanā savulaik piedalījies arī pats parādnieks. Iedzīvotāju kopsapulcē nolēmuši, ka nama pārvaldīšanu uzticēs SIA “BVH”. Taču arī turpmāk nekas nemainījās – nams grima arvien jaunos parādos.
“Mēs, pārējie nama iedzīvotāji, gan pūlamies nosegt ar nama apsaimniekošanu saistītos izdevumus no savām kabatām. Diemžēl parādu summa, lielākoties par apkuri, ir sasniegusi tādus apmērus, ka par visu samaksāt vairs nespējam. Šī gada aprīļa sākumā “Rīgas siltums” atslēdza namam apkuri, parādu dēļ namam var atslēgt arī ūdeni,” stāsta Jānis Klūga.