Līdz ar tumsas iestāšanos arī Latvijā var būt redzama ziemeļblāzma 0
No Saules nākošais elektronu un protonu mākonis, ko trešdienas naktī izvirda pēdējo gadu lielākais uzliesmojums, ceturtdien ap plkst.13 pēc Latvijas laika sasniedza Zemi, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes operatīvā informācija.
Zemes magnētiskajā laukā tuvākajās stundās gaidāma vētra. Ja tā kļūs spēcīga, līdz ar tumsas iestāšanos arī Latvijā pastāvēs iespēja redzēt ziemeļblāzmu. Valsts lielākajā daļā gaidāms skaidrs laiks vai neliels mākoņu daudzums, vairāk mākoņu ceturtdienas vakarā saglabāsies Latvijas vidienē, prognozē sinoptiķi. Varbūtējos kāvus traucēs vērot pilnmēness.
Saskaņā ar Aļaskas Fērbenksas universitātes Ģeofizikas institūta prognozēm naktī uz piektdienu visā Latvijā brīžiem var būt redzama ziemeļblāzma, tomēr labākās izredzes saskatīt polārblāzmu būs valsts ziemeļos. Pārsvarā tā gaidāma zemu pie ziemeļu horizonta, bet dažos mirkļos krāsaini loki, stari un joslas var būt redzamas arī augstu debesīs.
Spēcīga magnētiskā vētra var izraisīt telekomunikāciju traucējumus, lielākajam riskam ir pakļauti satelīti, tostarp globālās pozicionēšanas sistēmas, bet cilvēku veselību tā neapdraud, jo Zemes magnetosfēra un atmosfēra pasargā no starojuma. Īpaši stipras vētras gadījumā iespējami plaši dažādu sakaru sistēmu darbības traucējumi, kā arī bojājumi elektrotīklos un cauruļvadu līnijās, galvenokārt polārajos apgabalos.
Jau ziņots, ka saistībā ar agrāk notikušu mazāku Saules uzliesmojumu trešdien uz Zemes bija mērena magnētiskā vētra. Trešdienas nakts uzliesmojuma ietekmē pret Zemi turpina triekties protonu straume, tādēļ vēl nav rimusi kosmiskās radiācijas vētra. Tā nedaudz var skart tikai tos cilvēkus, kuri atrodas kosmosa kuģos vai lidmašīnās, kas dodas pāri Zemes polārajiem apgabaliem lielā augstumā.
Pēdējo reizi ziemeļblāzma Latvijā tika manīta 27.februāra vakarā valsts rietumu pusē, bet pagājušajā gadā ziņas par Latvijā novērotiem kāviem tika saņemtas sešās naktīs.