Ieteikumi 0
* Saģērbties brīvi, sportiski, atbilstīgi laika apstākļiem. Iesaku nevilkt sandales, jo varbūt vajadzēs brist pa brikšņiem.
* Lai gan pēc spēles piedāvā padzerties, iespējams, kādam ļoti slāps jau spēlējot. Inventāra somā atradīsies vieta arī ūdens pudelei.
* Ja ir saulains laiks, var noderēt saulesbrilles, lai neapžilbtu, mērķējot uz grozu.
* Nekādas iepriekšējas iemaņas nav nepieciešamas – spriežu pēc sevis.
* Nav vajadzīgs papildu inventārs.
Intervija ar Agni Vītolu
Kad radās ideja par ufogolfu?
Ufogolfu spēlējam jau trīs gadus, sākot no 2012. gada 1. septembra. Šis sporta veids radies Amerikā, kur to spēlē daudzus gadus. Tepat kaimiņos Igaunijā ir aptuveni 60 disku golfa laukumu, Latvijā – tikai pieci. Mēs tagad būvējam laukumu Odzienā, pēc tam Ventspilī, Liepājā, Gulbenē. Līdz šim ufogolfa laukumi bija tikai Talsos, Ērgļos un Rīgā.
Ko cilvēkam dod šī nodarbe?
Ufogolfs nodarbina visu ķermeni līdzīgi kā kardiotreniņš. Mēs laukumā staigājam, veicam treniņvēzienus, kas iekustina ķermeņa augšdaļu. Tas palīdz uzlabot fizisko formu, turklāt gūtās emocijas ir neaprakstāmas. Ir taču gandarījums, ja šķīvītis lido, kur vēlamies.
Disku golfs attīsta dažādas prasmes – cilvēks sāk vairāk apzināties, ko spēj viņa ķermenis, cik spēcīgi jāmet šķīvītis. Mešana trenē arī prātu, koncentrēšanos. Tieši ufogolfā esmu uztrenējis spēju atcerēties un saskaitīt gan savus, gan citu metienus. Pastāv sava veida kārtība – metienu laikā nerunā, ievēro pietāti pret spēlētājiem. To var izmantot arī sadzīvē: kad otrs kaut ko dara, paklusēsim un runāsim tad, kad cilvēks būs beidzis darbu.
Vai ir daudz apmeklētāju?
Gan brīvdienās, gan darbdienu vakaros nāk cilvēki no dažādiem kolektīviem un uzņēmumiem. Rīgā nav nemaz tik daudz vietu, kur atpūsties. Mēs bez problēmām varam uzņemt 50 cilvēku, tiktu galā arī ar 100. Ir veidi, kā cilvēkus nodarbināt, sadalīt komandās.
Vai notiek arī čempionāti?
Latvijas čempionāti notiek jau vairākus gadus. Nesen bija tepat Mežaparkā. Jūnijā gaidāms nākamais posms Talsos, pēc tam Ērgļos. Pašlaik aktīvi trenējas aptuveni 100 spēlētāju. Pārējie atnāk paspēlēt tāpat vien.
Vai ufogolfu var spēlēt jebkurš?
Pirmajā gadā ieradās pat cilvēks, kuram bija traumēta roka. Atradām veidu, kā viņam piedalīties spēlē. Bija arī cilvēki ar garīgiem traucējumiem no dienas aprūpes centra Saulessvece. Sākumā domāja, ka visi nespēlēs, bet dalībnieki tik ļoti iedegās, ka piedalījās visi. Vēlāk būs laukumi, kuros varēs spēlēt arī cilvēki ratiņkrēslos.
Šis sporta veids ir ļoti vispusīgs, vajadzīga tikai vēlme darīt. Patlaban cenšos dibināt bezmaksas ufogolfa skolu bērniem, kurā varētu trenēties vasarās. Mēs arī klauvēsim pie skolu durvīm, piedāvāsim inventāru. Speciālisti otrpus okeāna saka, ka disku golfs ir ļoti piemērots gados vecākiem cilvēkiem, bet Latvijā šādi ļaudis vēl ir kūtri. Mēs labprāt viņus aicinām un gribam iemācīt visu, ko varam, turklāt nodarbības būs pa kabatai.
Kāpēc mājaslapā internetā ufogolfu dēvējat par nākotnes sportu?
Tas ir viegli pieejams un strauji attīstās. Viss kūsā – pašlaik ļoti populāras ir sacensības pasaules, Eiropas, Baltijas mērogā, bet Latvijā lielākā daļa ļaužu par šo sporta veidu neko nav pat dzirdējuši.
Konsultants Agnis Vītols, UFOGOLF vadītājs