Kustīgā platforma 1

Gravitamobilis ir pašbalansējošs transporta līdzeklis, kam bez riteņiem un pamatnes, uz kuras cilvēki stāv, ir arī gara platforma, ar kuras palīdzību var stūrēt. Taču kustību uz priekšu un bremzēšanu nodrošina paša cilvēka svārstības – sasvēršanās uz priekšu un iztaisnošanās – tajā mirklī gravitamobiļa sensori (kuri turklāt atpazīst braucēja auguma aprises, tādējādi nodrošinot līdzsvaru un tā neapgāšanos, tam uzkāpjot virsū) gudrajam aparātam liek kustēties uz priekšu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Kas svarīgi – teju 50 kilogramu smagais gravitamobilis nav nekāds gliemezis, un tā litija jonu baterijas iztur krietni ilgāk, nekā varētu šķist. Ja netrako, tad ar vienu baterijas uzlādi var nobraukt līdz pat 60 kilometriem (atkarīgs no modeļa)! No Rīgas līdz Jelgavai ir apmēram 45 kilometri… Te gan jāatzīst, ka aparāts domāts braukšanai pa ietvi, jo ceļmalās atrasties nav ļauts! Lai arī kādu ceļojumu sev izvēlētos, to visu var paveikt, braucot ar ātrumu līdz 20km/h – pieklājīgi pilsētai.

Lētā alternatīva

Vienkāršāki uzbūvē, bet vismaz sākumā – sarežģītāki lietošanā, ir giroskūteri, kam atšķirībā no gravitamobiļiem nav pie kā pieturēties. Te viss pilnībā atkarīgs no jūsu līdzsvara, kaut gan darbošanās ideja abiem braucamajiem ir pavisam līdzīga – sasveraties uz priekšu vai uz sāniem un giroskūteris sāk kustību vai manevru, sasveraties atpakaļ – tas apstājas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā nevar pieturēties, ar giroskūteri aprast nav viegli. Taču nepieciešamas vien dažas reizes, lai saprastu, kā aparāts strādā – nekāda raķešu zinātne tā nav! Kaut arī giroskūteri ir krietni lētāki par daudz lielākajiem gravitamobiļiem, uz ielām tos nav sanācis redzēt biežāk par gravitamobiļiem. Drīzāk giroskūteri kalpo kā samērā pieejama spēļmantiņa bērniem un jauniešiem, kas paliek mājas lietošanā bez plašāka izmantojuma, lai nokļūtu, piemēram, skolā. Kaut risinājums būtu gana efektīvs – ar 15 – 20km/h maksimālo ātrumu var nobraukt līdz pat 25 kilometriem. Litija jonu baterija jāuzlādē vien divas stundas. Jāatceras gan, ka atšķirībā no gravitamobiļa, ar giroskūteri nevajadzētu mēģināt iekarot pludmales smiltis, dubļus, kā arī lietainā laikā aparātu labāk atstāt mājās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.