Līderi paliek savās vietās 0
Eiropas Parlamenta vēlēšanās visvairāk plusu vēlētāji pievilkuši Valdim Dombrovskim, Sandrai Kalnietei un Nilam Ušakovam; svītrojumu čempions – Kārlis Šadurskis.
Līdzīgi kā visur Eiropas Savienībā, arī Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti tika paziņoti tikai svētdien pēc pusnakts. Tie gan apliecināja, ka iepriekšējās dienas “noplūdes” nav bijušas mānīgas un pie vietām EP tiešām tikuši tikai piecu partiju pārstāvji – “Jaunai Vienotībai”, “Saskaņai” un Nacionālajai apvienībai būs pa diviem deputātiem, bet “Attīstībai/Par” un Latvijas Krievu savienībai – pa vienam. Toties CVK sniegtie dati ļauj sīkāk iepazīt vēlētāju noskaņojumu, skatoties, kuriem kandidātiem pielikti plusiņi un kuri vairāk svītroti.
Ar sarakstu pirmajiem numuriem pārsteigumu nav, tie lielākoties palikuši savā vietā un apliecinājuši savu statusu, savukārt tālāk jau paveras interesantāka aina.
Īpaši aktīvi atzīmju izdarīšanā bijuši “Attīstībai/Par” un Nacionālās apvienības vēlētāji. Piemēram, “AP” sarakstā daudz svītrota viena no “reklāmas sejām” Baiba Rubesa, kurai šī iemesla dēļ nācies nolaisties zem Ievas Ilvesas.
Vairāki eksperti vērsuši uzmanību arī uz to, ka tieši šīs apvienības vēlētāji šoreiz visvairāk piekopuši tā saukto etniskā balsojuma principu, jo izteikti svītroti kandidāti ar krieviskiem uzvārdiem, piemēram, Marija Golubeva (nokritusi no 5. vietas uz 14.) un Jeļena Jesajana (no 4. uz 16.). Nacionālās apvienības vēlētāji priekšroku devuši Saeimas darbā sevi apliecinājušiem kandidātiem, tāpēc sarakstā uz augšu kāpuši Edvīns Šnore, Jānis Dombrava, Rihards Kols, bet visvairāk svītrojumu saņēmis pēdējā brīža jaunpienācējs – žurnālists Ansis Pūpols.
Iespēju mainīt partijas noteikto kandidātu secību maz izmantojuši krievisko partiju – “Saskaņas” un Latvijas Krievu savienības – atbalstītāji. Viens no retajiem izņēmumiem ir televīzijas žurnālists Grigorijs Zubarevs, kurš no 15. vietas “Saskaņas” sarakstā pacēlies uz piekto.