
LU saņem zobārstniecības studiju programmas licenci 1
Latvijas Universitātei (LU) no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Studiju programmu licencēšanas komisijas izdevies saņemt licenci, lai varētu sākt īstenot zobārstniecības studiju programmu.
Konflikts, kas šīs programmas dēļ uzvirmoja starp LU un Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētāju Jāni Vētru, gan tāpēc nav izsmelts. Jau rakstīju, ka J. Vētra, kurš ir arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesors, izteica iebildumus pret zobārstniecības studiju programmas atvēršanu LU, norādot, ka nav nepieciešamības dublēt tik dārgu studiju programmu (topošos zobārstus jau skolo RSU), un apšaubot LU iespējas īstenot studiju programmu, kam nepieciešama vērienīga materiāltehniskā bāze. LU toties ieguldījusi vairāk nekā 300 000 latu, lai izveidotu zobārstniecības mācību klīniku. LU uzskatīja, ka, publiski paužot šādu viedokli, kaut AIP nebija par to vienojusies, J. Vētra pārkāpis savas pilnvaras. J. Vētra AIP nonācis kā Rektoru padomes pārstāvis, tāpēc LU aicina Rektoru padomi J. Vētru atsaukt no AIP. Pamatojoties uz to, drīzumā varētu tikt sasaukta Rektoru padomes sēde. Neoficiāla informācija liecina, ka lielākā daļa rektoru varētu nostāties J. Vētras pusē.
Jāpiebilst, ka LU iespējas nodrošināt zobārstniecības studentu praktizēšanos radījušas šaubas arī licencēšanas komisijai, kura licenci izsniegusi ar nosacījumu, ka LU jārod plašākas iespējas praktizēties nākamajiem zobārstiem. Tikmēr RSU pārstāvis Edijs Šauers vakar pauda neizpratni par komisijas lēmumu izsniegt LU licenci. Viņš atgādināja, ka pagājušā gada nogalē četri ministri vienojušies par augstskolu specializāciju. “Šaubu ēnu par lēmuma objektivitāti rada licencēšanas komisijas priekšsēdētājas Ineses Stūres ilggadīgā darbošanās LU, turklāt viņai bija divas izšķirošās balsis. RSU tas rada neizpratni,” teica E. Šauers.
Fakti
RSU programmas ”Zobārstniecība” absolventu skaits 2013. g. 51 absolvents:
* 41 – studēja par valsts budžeta līdzekļiem;
* 10 – par maksu, t. sk. ārzemju studenti